НОВИНИ

05.02.2018 | Ядерна стратегія США свідчить про нову гонку озброєнь - Габріель
Джерело - УКРІНФОРМ

Про це йдеться в заяві міністра закордонних справ ФРН Зігмара Габріеля, поширеній прес-службою МЗС, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Рішення уряду США про нову тактичну ядерну зброю показує, що спіраль нової гонки ядерних озброєнь вже закручена. Як в роки «холодної війни», особливо уразливі ми, в Європі. Ось чому саме Європа повинна висувати нові ініціативи з контролю над озброєннями і роззброєння», - підкреслив Габріель.

Він зазначив, що в останні роки міжнародна обстановка у сфері безпеки різко змінилася. «Розвиток подій у Східній Європі у зв'язку з анексією Криму призвів до серйозної втрати довіри до Росії. Дані про те, що Росія озброюється не тільки традиційним, але і ядерними озброєннями, очевидні», - заявив німецький міністр.

Габріель також нагадав, що в Азії також все гостріше ставиться під питання ядерне озброєння і глобальний порядок.

За його словами, взаємне прискорення розробки нової ядерної зброї посилає неправильні сигнали і зберігає небезпеку розкручування нової спіралі гонки озброєння.

Глава німецького МЗС підкреслив необхідність суворого дотримання існуючих договорів з контролю над озброєннями. «Замість нових систем озброєнь нам потрібні нові ініціативи в галузі роззброєння», - переконаний міністр.

Він запевнив, що уряд Німеччини докладає всіх зусиль для досягнення прогресу в глобальному роззброєнні. «Нашою довгостроковою метою, як і раніше, має бути світ без ядерної зброї», - підсумував глава німецької дипломатії.

Як повідомлялося, США 2 лютого опублікували оновлену ядерну доктрину Nuclear Posture Review, де викладені плани Пентагону за адміністрації Дональда Трампа щодо ядерної зброї.

Вона, зокрема, передбачає оновити ключову "ядерну тріаду" - міжконтинентальні балістичні ракети, балістичні ракети підводних човнів і літаки-носії бомб з ядерними боєголовками.

Пентагон також пропонує розвивати нові, малопотужні ядерні бомби, які можна буде запускати з субмарин або суден, а отже, Вашингтону не обов'язково буде покладатися на розміщення арсеналу в Європі.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект