НОВИНИ

23.01.2018 | Росія може розв'язати війну раптово - глава британського Генштабу
За матеріалами - УНІАН

Нинішня Росія - найбільша загроза безпеці Великобританії на державному рівні з часів холодної війни, й її ворожість може проявитися раніше, ніж прийнято думати на британських островах.

Про це заявив у ході лекції в Королівському Об'єднаному інституті оборонних досліджень начальник Генштабу країни Нік Картер, якого прийнято вважати "яструбом" в уряді Британії, передає "Ліга". "Це не криза, а серія криз, з якими ми стикаємося, це стратегічний виклик, що вимагає не менш стратегічної відповіді", - додав він.

Зазначимо, що Картер управляє британським Генштабом з дня укладення перших Мінських угод щодо Донбасу у вересні 2014 року. За його словами, збройний конфлікт НАТО з РФ може "початися раптово і непередбачувано". Більшу частину 40-хвилинної промови він присвятив опису різних загроз із путінської Росії. НГШ Великобританії також продемонстрував відеоролик Міноборони РФ, в якому показана російська бойова техніка - флот, авіація й інше, і відзначив 12-кратне збільшення тільки арсеналу ракет далекого радіусу ураження.

При цьому, стверджує військовий, основна зброя цієї нової війни необов'язково буде "тим, що бахає"; воно може включати управління енергопотоками, хабарництво, корупційні практики, кібератаки, точкові вбивства, фейкові новини, пропаганду і залякування військовою силою.

Картер вважає, що нинішня Росія являє собою "найбільш комплексний і серйозний виклик безпеки, з яким ми стикалися із закінчення холодної війни", і Заходу слід провести логічний ланцюжок подій останніх років, пов'язаних з агресією РФ, трохи далі, щоб зрозуміти - більше немає чітких станів війни і миру, натомість є "низка перехідних станів між ними". "Ризик, з яким ми зіткнулися... скоріше схожий на хронічну інфекційну хворобу, яка буде з'їдати нас, в результаті чого наша здатність протидіяти буде помітно обмежена - і ми будемо переможеними в цій битві", - наголосив генерал. Картер провів паралелі між сьогоднішньою ситуацією, коли в РФ переймаються, що Захід у наступну декаду може отримати серйозну технологічну перевагу, і станом справ у 1912 році, коли в Російській імперії заявляли, що "краще атакувати зараз, тому що до 1925 року Росія надто слабка порівняно з модернізованою Німеччиною". Японія зробила аналогічні висновки у 1941-му, коли вступила у війну проти США, зазначив генерал. "Росія може почати війну раніше, ніж ми очікуємо, і набагато раніше, ніж нам би було "зручно" в нинішніх обставинах. Швидше за все, вони постараються... підірвати довіру до НАТО. "Розділяй і володарюй" - таке їхнє завдання, і саме наш міжнародний порядок призначений для запобігання цим діям", - розповів Картер. За його словами, війна Росії проти Заходу розпочнеться "не з маленьких зелених чоловічків, а з того, чого ми не очікуємо". "Нам не варто розробляти шаблон протидії на основі того, що ми вже бачили", - наголосив він. Картера підтримав екс-глава Міноборони країни Майкл Феллон, який уперше виступив публічно з дня відставки в листопаді 2017 року. Він заявив, що уряд має збільшити військовий бюджет до 2,5% ВВП (додатково близько £7,7 млрд), і зазначив, що неодноразово попереджав про зростання російської загрози. "У нас є всі докази намірів Путіна підірвати західні демократії - від Нідерландів до Чорногорії і від Німеччини до США. А за допомогою кібератак наші вороги можуть атакувати в будь-якій точці планети, причому йдеться не тільки про викрадення даних", - наголосив Феллон.

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/world/2361022-rosiya-moje-rozvyazati-viynu-raptovo-glava-britanskogo-genshtabu-video.html


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект