НОВИНИ

31.12.2017 | Хорватія не має наміру віддавати Словенії частину Піранської затоки
Джерело - УКРІНФОРМ

Міністерство закордонних справ Хорватії "закликало уряд Словенії утримуватися від односторонніх кроків і вступити в конструктивний діалог з вирішення проблеми кордону та уникнення інцидентів", і закликає Словенію "зберегти свою відданість мирному вирішенню відкритих питань, як і належить двом сусіднім країнам, членам ЄС та союзникам в НАТО".

Однак в заяві міститься попередження про те, що "односторонні заходи, спрямовані на зміну ситуації в морі проти інтересів Республіки Хорватії, будуть неприйнятними".

Така реакція послідувала після того, як Словенія оголосила на початку тижня, що почала реалізовувати рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі щодо спірного морського кордону з Хорватією в Піранській затоці.

Хорватія відмовляється виконувати рішення Міжнародного арбітражу щодо територіальної суперечки зі Словенією стосовно Піранської затоки в Адріатичному морі.

"Кінцевий термін виконання рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі щодо Піранської затоки сплив у п'ятницю, 29 грудня. Арбітраж дійшов раніше висновку, що 80 відсотків Піранської затоки мають належати Словенії, однак Хорватія не згодна виконувати це рішення. У суботу, 30 грудня, хорватські поліцейські катери супроводжували човни хорватських рибалок, щоб у разі необхідності чинити опір словенським поліцейським, які можуть затримати рибалок за перебування у водах Словенії", - йдеться в повідомленні.

Хорватія ще раніше заявила, що відмовляється виконувати рішення арбітражу, оскільки вважає, що Піранська затока на узбережжі Адріатичного моря має бути поділена між двома країнами порівну.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект