НОВИНИ

15.12.2005 | Буш узяв на себе відповідальність за війну в Іраку
Джерело - Korespondent.net

Президент США Джордж Буш у середу, 14 грудня, підтвердив, що дані американської розвідки, що стали приводом для вторгнення в Ірак, були хибними.


 


"Багато хто з розвідувальної служби вважали, що в Саддама Хусейна була зброя масового ураження, і це правда, що більша частина цих розвідувальних даних не підтвердилася", – зазначив Буш, виступаючи у Вашингтоні.


"Я як президент відповідаю за рішення вирушити до Іраку, – заявив голова Білого дому. – І я також відповідаю за виправлення того, що було неправильним, тобто, за реформу нашої розвідувальної діяльності. І ми зараз цим займаємося".


Проте, Джордж Буш настояв, що іракська кампанія була необхідною. "Моє рішення скинути Саддама Хусейна було правильним. Саддам був загрозою, і американському народу разом із рештою світу стало краще, коли його відсторонили від влади", – наголосив президент.


Голова Білого дому зазначив, що завдяки США Ірак у майбутньому стане прикладом для інших країн Близького Сходу, і закликав американців терпляче дочекатися результатів виборів до іракського парламенту.


Ця промова, виголошена у вашингтонському центрі імені Вудро Вільсона, стала вже четвертим за останній час виступом американського президента щодо іракського питання. Раніше Буш, коли опинився під шквалом критики щодо іракської війни, говорив про вибори в Іраку, а також про військову й економічну ситуацію в цій країні.


Американці незадоволені


Опитування свідчать, що більшість американців незадоволені тим, як Буш провадить військову кампанію; деякі законодавці регулярно ставлять питання, скільки ще  мають бути в Іраку американські військові.


Президент наполягає на тому, що армія США має залишатися там доти, доки іракські сили не будуть достатньо підготовлені до взяття на себе всієї відповідальності за те, що відбувається в країні. Стабільний Ірак в інтересах не лише іракців, але й американців, каже він.


І, у свою чергу, нападає на своїх критиків у Вашингтоні, звинувачуючи їх у тому, що вони займаються "чистісіньким політиканством".


Проте оприлюднені в середу результати опитування, яке провела газета "USA Today" разом із телекомпанією CNN та інститутом Геллапа, свідчать: 59% американців не схвалюють методів, якими адміністрація Буша діє в Іраку.


Із сенату 40 представників опозиційної Демократичної партії й один незалежний сенатор послали президентові листа, у якому закликали його бути відвертішим із іракським і американським народами.


Адміністрація, пишуть автори, має "сказати лідерам усіх груп і політичних партій в Іраку, що вони мусять іти на компроміси, необхідні для досягнення широкомасштабного і стійкого політичного врегулювання, що являє собою найважливішу складову придушення заколоту в Іраку в ті терміни, які вони самі для себе визначили".


Крім того, стверджують сенатори, Джордж Буш має скласти "план, у якому буде визначено цілі в галузі політики, економіки та військової справи, яких треба досягти, а також розумний графік досягнення їх ".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект