НОВИНИ

21.12.2017 | В ЄС підрахували, у скільки їм обійшлися антиросійські санкції
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Такий висновок міститься в аналітичній записці німецької консалтингової та науково-дослідницької компанії BE Berlin Economics GmbH, що є в розпорядженні Укрінформу.

«Завдяки сильній переорієнтації європейського експорту сумарні економічні втрати Євросоюзу склали лише близько від 4 до 7 млрд євро. Це 0,03-0,05% ВВП ЄС. Попередні оцінки, які не враховували переорієнтацію експорту ЄС в достатній мірі, говорили про значно більш високі цифри - від 18 до 90 млрд євро, що здається нам неправдоподібними», - йдеться в аналітичному документі.

Експорт у Росію знизився в 2016 році порівняно з 2013 роком на 47 млрд євро, однак взаємні санкції стали причиною лише близько третьої частини (від 23 до 43%) цього зниження, тоді як решта пов'язана з падінням цін на нафту, девальвацією і рецесією.

З іншого боку, очевидний факт, що частина зниження експорту в Росію була компенсована шляхом збільшення експорту в інші країни; тобто завдяки його переорієнтації. Експерти вважають, що близько 50% нереалізованого експорту в Росію знайшли свій шлях в інші країни, а по деяких товарних групах, зокрема в сільськогосподарському, машино- і автомобілебудівному секторах показник навіть значно вище. Цей аспект не враховувався в інших дослідженнях, наголошується в записці.

Був також проведений порівняльний аналіз впливу санкцій у відношенні окремих країн-членів ЄС. В абсолютних цифрах найсильніше зниження експорту пережила Німеччина. Однак більш важливим представляється падіння експорту у відношенні до ВВП країни, і за цим критерієм найбільш сильно порушеними виявилися три прибалтійських держави. У комбінації цих факторів ФРН виявляється лише 12-й у списку постраждалих країн. Як і можна було припускати, ефект санкцій тим відчутніше, чим ближче країна знаходиться до Росії.

"Найменший вплив, відповідно, обмежувальні заходи завдали Греції або Португалії", - стверджують автори аналізу.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект