НОВИНИ

18.12.2017 | Український генерал подав до суду на топ-політиків за здачу Криму
Джерело - Українські новини

Проти низки вищих посадових осіб України розпочато досудове розслідування за звинуваченням в бездіяльності і втрати контролю над територією Автономної республіки Крим. Справу ініціював колишній військовий комісар Вінницької області, генерал-майор Павло Дісяк.

Як зазначив Дісяк, відповідне рішення було нещодавно зареєстроване в Єдиному реєстрі досудових розслідувань.

Зокрема, військовий має намір домагатися розслідування посадових порушень і фактів службової недбалості під час анексії Криму такими політиками і посадовими особами, як Олександр Турчинов, Арсеній Яценюк, Андрій Парубій, Сергій Пашинський, Арсен Аваков, Валентин Наливайченко, Степан Полторак і Ігор Тенюх.

За словами Дісяка, відповідне досудове розслідування він раніше ініціював, подавши заяви до Головного слідчого управління СБУ, а також у слідчий департамент Головної військової прокуратури.

"Я намагався ініціювати розслідування вищими фахівцями в цій справі - слідчими СБУ. Матеріал я збирав протягом весни-літа 2017 року, аналізував.... І розгорнуту заяву з матеріалами зі ЗМІ подав ще в липні 2017 року в СБУ. Кримінальну справу за законом повинно було бути зареєстровано в той же день. Однак мені довелося пройти довгий шлях грубої протидії, і тому тільки за рішенням суду справу було зареєстровано минулого місяця. Це я знаю з відповіді СБУ, яка мені надійшла недавно", - повідомив він.

Генерал-майор Дісяк також наводить в своїй заяві серію фактів, що стосуються подій кінця зими і початку весни 2014 року, стверджуючи, що тодішній в.о. президента Турчинов не зобов'язаний був скликати 28 лютого 2014 року засідання РНБОУ. І тим більше, на думку ініціатора позову, не повинен був ставити на голосування питання про введення воєнного стану.

"У разі незгоди інших членів РНБО він не повинен був виконувати їхні рішення, а повинен був самостійно вирішувати питання використання ЗСУ в разі збройної агресії. Це чітко сказано в п.19 ст. 106 Конституції України. Більше того, згідно з п. 31 ст. 106 Конституції президент не має права передавати свої повноваження іншим особам та органам. Однак, саме це і зробив Турчинов - передав свої повноваження в частині використання ЗСУ на випадок збройної агресії іншому органу - РНБО, у якого таких повноважень немає згідно зі ст. 107 Конституції України. Таким чином, Турчинов грубо порушив пункти 1, 19, 31 ст.106 Конституції України, а також такі її статті: 2,17,65,73, 102", - стверджує Дісяк.

Генерал-майор так пояснює своє рішення звернутися до суду і почати розслідування:

"Суспільство потребує правди не тільки з питань злочинів російських окупантів, а й в правді про злочини, скоєні нашими чиновниками. Всіх людей хвилює одне питання - чому держава не задіяла всі наявні державні інститути для забезпечення цілісності кордонів і державного суверенітету... Я військовий і завжди був упевнений, що під час нападу ми повинні цей напад відбивати. Якщо ми цього не робимо - ми здійснюємо злочин. Вважаю, що ретельне, повне, об'єктивне і неупереджене, в рамках кримінального процесуального порядку, досудове розслідування всіх обставин подій в лютому-березні 2014 року в Криму дасть: 1) об'єктивну картину того, що сталося в Криму; 2) змиє пляму підозр з невинних і дозволить притягти до відповідальності саме винних у втраті Україною Криму; 3) розслідування буде дуже корисним з точки зору правдивого висвітлення історії України".


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2630. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект