НОВИНИ

15.12.2017 | ЄС поверне додому 15 тисяч біженців, які перебувають у Лівії
Джерело - Українська служба DW

Європейський Союз планує протягом наступних двох місяців повернути додому 15 тисяч біженців, які перебувають у Лівії і прагнуть переправитися до Європи. Про це в четвер, 14 грудня, заявила верховна представниця ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні.

Повернення цієї кількості біженців має відбутись до лютого 2018 року і повинно здійснюватися на добровільній основі. Йдеться про біженців з африканських країн, які прибули до Лівії і очікують можливості переправитися через Середземне море. У 2017 році було повернуто на батьківщину понад 16 тисяч біженців, роком раніше їх було лише 2,7 тисячі.

Наразі у Лівії перебувають сотні тисяч біженців. Більшість з них живе в таборах для мігрантів у вкрай важких умовах. В кінці листопада 2017 року стартувала міжнародна програма допомоги біженцям, які перебувають у Лівії. Євросоюз виділив на її реалізацію 100 мільйонів євро. Протягом 2017 року 144 тисяч осіб прибуло до Європи з Північної Африки, передусім з Лівії, перетнувши Середземне море. Останнім часом лівійська влада за підтримки Євросоюзу посилила боротьбу з нелегальними перевізниками біженців до Європи.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект