НОВИНИ

14.12.2005 | Росія називає умови можливого компромісу з Україною щодо газу
Джерело - Korespondent.net

"Газпром" знову погрожує припинити постачання газу в Україну з початку 2006 року. А "компромісним рішенням" тривалої суперечки Москва називає "допуск "Газпрому" до газотранспортної системи України".


 


Напередодні ввечері в ефірі радіо "Эхо Москвы" представник "Газпрому" Сергій Купріянов заявив, що компанія припинить постачання газу в Україну з початку 2006 року, якщо до цього часу не буде підписано контракт про умови цих постачань.


За його словами, у цьому разі через Україну здійснюватиметься лише транзит газу для європейських споживачів.


Він не уточнив, яким чином може продовжуватися транзит газу до Європи за відсутності як транзитного договору, так і угоди про постачання в Україну.


Проте Купріянов попередив, що у разі несанкціонованого відбору газу "Газпром" готовий позиватися з Україною в міжнародних судах.


У свою чергу, голова правління "Газпрому" Олексій Міллер у той самий день заявив в інтерв’ю телеканалу "Russіa Today": "Якщо Україна намагатиметься красти газ, постачання газу скоротяться".


За його словами, компроміс у суперечці про умови транзиту і постачань російського газу в Україну можливий у разі участі "Газпрому" у газотранспортній системі України.


"Що стосується компромісу, звичайно, він можливий. Він відомий українській стороні – це питання газотранспортного консорціуму", - сказав Міллер.


"Добре відома та угода, яка була підписана між лідерами трьох країн – Росії, України і Німеччини – щодо спільної реалізації цього проекту. І вже нові власті України фактично відмовилися від цього проекту, оскільки за останній рік ніякого просування в цьому проекті не відбулося", - нагадав він.


Це вже не перша спроба Росії шантажувати Україну.


Як повідомлялося раніше, з російської сторони звучали заяви про те, що якщо Київ погодиться віддати Росії газотранспортну систему, у такий спосіб втративши можливість впливу на умови транзиту іноземного газу до Європи, то ціна на газ могла б бути на певний час значно знижена. Однак в Україні заявляють про здатність самостійно керувати власною



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект