НОВИНИ

13.12.2017 | Естонія отримала від США ракети Javelin на $33 мільйони
За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Цього разу в Естонію поставлені ракети типу Block-1, які перевершують попередню модель, що поставлялася раніше, за швидкістю і руйнівною силою", - підкреслюється у повідомленні.

Загальна вартість ракет складає 33 мільйони доларів. Угоду було профінансовано з грошей, які США виділили на підвищення обороноздатності Європи. Аналогічне постачання було здійснене у березні 2016 року.

Javelin є протитанковим комплексом третього покоління, який з 1990-х років стоїть на озброєнні армії США та багатьох інших країн. Призначений для поразки бронетехніки і малошвидкісних цілей, які летять низько (вертольотів, БПЛА, гвинтокрилих літаків, що заходять на посадку). Успішно застосовувався у ході війни в Іраку та у ряді інших збройних конфліктів.

Комплекс відноситься до класу систем "вистрілив і забудь", що підвищує безпеку і свободу дій військовослужбовців під час бойових дій: після пуску ракета захоплює ціль, і стрілку не треба продовжувати націлювати ракету до моменту влучення.

Комплекси Javelin були прийняті на озброєння в естонській армії з вересня 2015 року.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект