НОВИНИ

10.12.2017 | Ліга арабських держав закликала США скасувати рішення щодо Єрусалима
Джерело - УКРІНФОРМ

Міністри закордонних справ Ліги арабських держав заявили, що тепер на США не можна покладатися як на посередника в досягненні миру в регіоні.

Заява 22 держав, серед яких є і найближчі союзники США, була опубліковано в той час, як на Західному березі та в секторі Газа вже три дні тривають заворушення. В акціях протесту беруть участь сотні людей, повідомляється про чотирьох загиблих.

Рішення Дональда Трампа про Єрусалимі стало відступом від політики США, які десятиліттями прагнули зберегти нейтралітет у цьому найбільш незручному для палестинців і ізраїльтян питанні.

Визнавши Єрусалим столицею, Трамп виконав передвиборчу обіцянку. За його словами "це не більше і не менше, ніж визнання реальності".

Читайте також: Спірний Єрусалим: Ліга арабських держав збирається на екстрене засідання
Резолюція Ліги арабських держав була узгоджена після декількох годин переговорів. Її підтримали кілька союзників США, включаючи ОАЕ, Саудівську Аравію та Йорданію, які раніше вже висловлювали занкпокоєння рішенням Трампа.

Згідно резолюції:

Визнавши Єрусалим столицею Ізраїлю, США "самоусунулися в якості організатора і посередника" будь-якого ізраїльсько-палестинського мирного процесу
Рішення Трампа "посилює напруженість, розпалює гнів і загрожує занурити регіон в ситуацію ще більшого насильства і хаосу"
До Ради Безпеки ООН буде направлене прохання офіційно засудити рішення

Нагадаємо: у п'ятницю через заяву Трампа було скликано екстрене засідання Ради безпеки, на якому п'ять європейських країн звинуватили США в порушення резолюцій ООН.

Постійний представник США при ООН Ніккі Гейлі у відповідь заявила, що організація "обурливим чином перетворилася на один з провідних світових центрів ворожості у відношенні до Ізраїлю".| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект