НОВИНИ

13.12.2005 | Слободан Мілошевич проситься в Москву
Джерело - Korespondent.net

У понеділок, 12 грудня, Слободан Мілошевич звернувся до Міжнародного трибуналу для колишньої Югославії (МТБЮ) із проханням дозволити йому вирушити до Москви під час новорічної перерви в засіданні.

 

У столиці Росії колишній президент Югославії сподівається пройти медичний огляд у центрі серцево-судинної хірургії імені Бакулєва.

"У зв’язку з початком зимових канікул у роботі суду і беручи до уваги стан мого здоров’я, прошу дозволити мені вирушити до Москви для проведення медичного огляду в інституті імені Бакулєва", – заявив Мілошевич. Він зазначив, що фахівці з цього інституту оглядали його і раніше, і що він їм "цілком довіряє".

Екс-президент Югославії пообіцяв повернутися в Гаагу до поновлення судового процесу після новорічних канікул. Перерва в засіданні почнеться 19 грудня і триватиме до середини січня.

"Це б жодним чином не вплинуло на судовий процес, оскільки я б повернувся до того, як він відновиться", – сказав Мілошевич.

Суддя Патрік Робінсон відповів звинувачуваному, що запит про тимчасове звільнення треба подати у письмовій формі, до нього слід додати висновок лікаря, а також надати необхідні гарантії.

Мілошевич зауважив, що його прохання про проведення огляду записано до протоколу засідання суду і "має те саме значення", що і письмове прохання.

Колишній президент скаржиться на "високий тиск і проблеми зі слухом", тому, вважає він, консиліум лікарів на його вибір, серед яких були б і російські фахівці з судин, має підтвердити, що йому потрібен відпочинок "принаймні на шість тижнів".

Лікарі Гаазького трибуналу після огляду підтвердили, що Мілошевичу справді потрібен відпочинок і що у нього є проблеми зі слухом. Після цього суд Гаазького трибуналу зажадав у фахівців уточнити, скільки ж часу варто дати екс-президенту для відпочинку.

Міжнародний трибунал для колишньої Югославії (МТКЮ) звинувачує Мілошевича в скоєнні злочинів проти людяності в Косово і Хорватії, а також у геноциді в Боснії та Герцеговині.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект