НОВИНИ

29.11.2017 | Від посилення тиску до морської блокади: реакція США на запуск ракети КНДР
Джерело - УКРІНФОРМ

При цьому, в Вашингтоні пропонують цілий ряд кроків – від посилення дипломатичного й економічного тиску до блокування морських перевезень до і з КНДР.

"Міністерство оборони США виявило і відстежило запуск однієї ракети Північною Кореєю, що стався сьогодні близько 13:15 за Східним стандартним часом. За попередніми оцінками, це була міжконтинентальна балістична ракета (МБР)", - констатували в Пентагоні.

Як уточнили у відомстві, пуск відбувся в районі Сейн Ні. Ракета подолала близько 1000 км, після чого впала в Японське море, у виключній економічній зоні Японії.

"Ми ведемо роботу з нашими партнерами на відомчому рівні з метою більш детальної оцінки ракетного пуску", - зазначили в Пентагоні.

Водночас, повідомляється, що Північноамериканське аерокосмічне командування (NORAD) встановило, що запуск ракети з території КНДР "не становив загрози" для Північної Америки, її територій або союзників США.

При цьому, в Пентагоні підтвердили зобов'язання Сполучених Штатів щодо захисту союзників, передусім Республіки Корея і Японії, на тлі ракетно-ядерної загрози з боку КНДР.

"Ми залишаємось в готовності захищати себе та наших союзників від будь-яких нападів чи провокацій", - зауважили в міністерстві оборони США.

Президент США у цьому зв'язку заявив, що офіційний Вашингтон продовжує бути занепокоєним поведінкою Пхеньяна. "Нинішній запуск ракети не змінить нашого підходу до проблеми КНДР", - заявив глава Білого дому, додавши, що Америка впорається з цією ситуацією.

Тим часом, у Державному департаменті США у вівторок наголосили на необхідності посилити міжнародний тиск з метою припинення програм КНДР щодо розробок ядерної зброї та засобів її доставки.

"Всі країни повинні продовжити застосування потужних економічних і дипломатичних заходів на додаток до імплементації всіх існуючих санкцій ООН", - заявила речниця Держдепартаменту США Хезер Науерт.

Вона закликала міжнародне співтовариство застосувати додаткові кроки для посилення морської безпеки, "включаючи право на заборону морського трафіку, транспортування продукції до та з КНДР".

Науерт також повідомила, що Сполучені Штати, у партнерстві з Канадою, скликають нараду в ООН для обговорення, "як глобальна спільнота може протистояти загрозі міжнародного миру з боку Північної Кореї".

При цьому в Держдепі підкреслили, що дипломатичні варіанти продовжують розглядатися. "Сполучені Штати все ще прагнуть знайти мирний шлях до денуклеаризації та припинення войовничих дій Північної Кореї", - наголосила речниця Державного департаменту США.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект