НОВИНИ

23.11.2017 | Саудівська Аравія ослабить блокаду Ємену
За матеріалами - Deutsche Welle

Місто-порт Ходейда на узбережжі Червоного моря і міжнародний аеропорт Сани в четвер, 23 листопада, мають відновити приймання термінової гуманітарної допомоги.

«Раніше після тиску з боку ООН, яка застерегла про те, що Ємен очікує «найбільшого за десятиліття» голоду, військовий альянс відкрив доступ в порт Адена. Однак товарів, які поставляються через нього, недостатньо, щоб задовольнити потреби всіх нужденних. За оцінками правозахисних організацій, більш як 20 млн жителів Ємену терміново потребують допомоги, близько 7 млн осіб перебувають на межі голоду», - йдеться у повідомленні.

Як відомо, системи протиповітряної оборони Саудівської Аравії 4 листопада перехопили ракету, випущену з території Ємену у напрямку Ер-Ріяда воєнізованим угрупованням повстанців-хуситів з шиїтського руху "Ансар Алла". Саудити розпочали блокаду, щоб запобігти поставкам зброї хуситам, які здійснюються, за твердженням Ер-Ріяда, з Ірану.

Збройний конфлікт у Ємені триває з 2014 року. У ньому беруть участь повстанці-хусити з шиїтського руху "Ансар Алла" і лояльна екс-президенту Алі Абдаллі Салеху частина армії. Їх підтримує Іран. З іншої сторони в конфлікті беруть участь урядові війська і формування, лояльні президентові Абду Раббо Мансуру Хаді. Вони отримують підтримку з повітря і на землі від коаліції на чолі з Саудівською Аравією.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект