НОВИНИ

12.12.2005 | Наскільки наблизилася Україна на чолі з прозахідним Ющенком до Європи?
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Німецька газета FRANKFURTER ALLGEMEINE ZEITUNG пише про російсько-українську суперечку довкола цін на газ:


Домовленості щодо цін на російський газ з Києвом до президентських виборів минулого року в Україні були передвиборчим подарунком Путіна Януковичу - бажаному в Москві наступникові Кучми. Про це капіталовкладення російський президент заявив під час свого візиту до Києва незадовго до виборів на очах у всіх в ефірі українського телебачення. Янукович натомість запропонував гарантії, що Україна не вивільнятиметься з російських обіймів та не наближатиметься до Європейського Союзу. Таким чином здавалося, що гроші політично, а в довгостроковій перспективі й економічно, добре вкладені, -


аналізує FRANKFURTER ALLGEMEINE ZEITUNG і продовжує:


Однак „помаранчева революція” глибоко змінила систему координат українсько-російських відносин. Українського президента відтоді звуть Ющенко, і він прагне наблизити свою державу до Заходу. А це, звісно, з погляду Москви не є вартим заохочування. (...) У конфлікті навколо підвищення цін на російський газ до рівня світових Україна засвідчила, що не здаватиметься без бою. Якщо вже мова зайшла про пристосування всіх сфер двосторонніх відносин до світових стандартів та світових цін, то Україна зі свого боку нагадала про сплату за розміщення російського чорноморського флоту в Криму, яку теж слід привести у відповідність до світових зразків, - зазначає FRANKFURTER ALLGEMEINE ZEITUNG.


Наскільки наблизилася Україна на чолі з прозахідним Ющенком до Європи? - розмірковує газета FREITAG:


Іншими словами - чи віддячила Європа революціонерам за їхні симпатії? Достатньо подивитися на ситуацію щодо умов подорожування - і відповідь стає очевидною. У той час, коли Україна - єдина з країн СНД - скасувала візові формальності для громадян Європейського Союзу, шенгенська Європа у відповідь не лише загострила принизливі візові процедури, але й через „візові скандали” затаврувала українців, як народ проституток, сутенерів та злочинців. Висловлювання на зразок того, що зробив Верховний комісар ЄС з питань зовнішньої політики Хав’єр Солана - з Україною можна говорити про все, крім членства в ЄС - дуже розчарували тих українців, які справді прагнуть належати до спільноти, -


констатує FREITAG і веде далі:


Таким чином Україна знову посіла те місце, яке вона набула з часу незалежності на початку дев’яностих - поміж двох крісел. Поки що адміністрація Ющенка може говорити про можливість досягнення менш привабливих цілей - Світової організації торгівлі та НАТО. Під час свого візиту до Києва генеральний секретар Альянсу в принципі пообіцяв таку перспективу. Утім, Ющенка з його натівськими амбіціями не дуже добре сприймають в традиційно критичній до НАТО Україні. Як член Альянсу Україна зобов’язуватиметься дбати про безпеку Заходу і при цьому не буде бажаним та рівноправним партнером на спільному із Заходом ринку. (...) Вирішувати між Сходом і Заходом майже кожному українцю - не лише президентові - складно. Ще трохи, і Україна прийде в Нікуди, - прогнозує газета FREITAG.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект