НОВИНИ

20.11.2017 | "Прийшов час змінити своє ставлення": делегація військових США оцінили ситуацію на Світлодарській дузі
За матеріалами - УНІАН

Надання зброї Сполученими Штатами Америки Україні може докорінно змінити хід конфлікту на Донбасі.

Як повідомляється у сюжеті ТСН.Тиждень, військова підтримка України стає частиною програми національної оборони США. Цього тижня Конгресу США схвалив проект бюджету на потреби національної оборони в 2018 році, що передбачає виділення 350 млн доларів для надання допомоги Україні в галузі безпеки. Українські дипломати зазначили, що проект закону також дає дозвіл на надання летальних озброєнь оборонного характеру. Уперше на законодавчому рівні пропонується надати Україні радіолокаційні засоби протиповітряної оборони і спостереження за надводною обстановкою, військово-морські протимінні кошти, кораблі прибережної дії і берегової охорони. Щоб документ набув чинності, його ще повинен схвалити Сенат. Далі документ передадуть на підпис Дональду Трампу.

Тим часом, делегація американських військових на чолі з військовим дипломатом Томасом Воффордом декілька дні провели прямо на передових позиціях українських військових. Візит не афішували. Американська делегація вперше побачила українcько-російську війну так близько. Світлодарська дуга сьогодні - найгарячіше місце фронту. Щоправда, справжній пекельний вогонь бойовики відкрили вже після від’їзду заокеанських гостей. Разом із Томасом Воффордом були іще двоє американців із великими зірками на погонах. До найближчого бліндажу з російськими найманцями було 150 метрів. Справжні американські полковники бачили бойовиків неозброєним оком, але саме про зброю говорили з українцями. Їхня доповідь може зіграти ключову роль в ухваленні рішення Сполучених Штатів про надання Україні летальної зброї. Схоже, американське керівництво змінює пасивне ставлення до війни на Донбасі.

«Змушений визнати, більшості американців було байдуже те, що коїться в Україні. Але настав час змінити своє ставлення», - Алекс Андеграунд, боєць ЗСУ, громадянин США. Про що американські полковники говорили з українськими військовими на нульовому рубежі - достеменно невідомо. Командир, який провів для американців ризиковану екскурсію передовою вважає, що американські військові рішуче налаштовані підтримати Україну зброєю. Утім, остаточне рішення ухвалюватиме Трамп. На столі в президента США лежить план військової допомоги Україні, у якому є протитанкові ракети. Диво-зброя, яка би могла на початку війни зупинити російські танки. Анатолій Адамовський, боєць 25-го батальйону, один із тих, хто рівно рік тому розпочинав «повзучий наступ» на Світлодарській дузі і відбив у ворога стратегічні позиції розповів, що настала черга миротворців повертати мир на Донбас. Він сумнівається, що іноземний контингент швидко з’явиться на цих пагорбах, адже лідери бойовиків підуть на будь-який злочин, аби не пустити сюди «блакитні шоломи. Адамовський: «Вони розуміють, якщо зайдуть туди миротворці, їм або в тюрму, або в Росію доведеться тікати».

Утім, інтернаціональний контингент уже є на Донбасі. На Світлодарську дугу 25-ий батальйон повернувся як міжнародний підрозділ. Крім громадян Грузії, тут воюють і колишні військові країн НАТО, яким набридло чекати, допоки їхні лідери виконають забуту обіцянку захистити Україну. Ітан Тіллинг, боєць ЗСУ, громадянин Австралії: «Агресор атакував суверенну державу. Не розумію, чому НАТО та ООН нічого не роблять. Не бачу причин, чого б не відправити сюди наші війська. Ми ж відправляємо контингенти значно далі, ніж до України». Міхаель Фридрих, боєць ЗСУ, громадянин Німеччини: «Німецькі політики здебільшого ігнорують ситуацію в Україні. Не варто розраховувати на серйозну допомогу з боку Німеччини. Це ваша проблема». Попри холодну погоду, візит американців на передову пожвавив настрій українських бійців.

Детальніше: https://www.unian.ua/war/2251424-priyshov-chas-zminiti-svoe-stavlennya-delegatsiya-viyskovih-ssha-otsinili-situatsiyu-na-svitlodarskiy-duzi.html


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект