НОВИНИ

18.11.2017 | Генсек НАТО приніс вибачення Туреччині у зв'язку зі скандалом під час навчань у Норвегії
Джерело - УНІАН

Генсек НАТО Єнс Столтенберг вибачився перед Туреччиною після того, як Анкара вирішила відкликати 40 своїх військовослужбовців з навчань Альянсу в Норвегії у зв'язку зі скандалом під час навчань у Норвегії.

Як повідомляє агентство "Анадолу", інцидент пов'язаний з фотографіями «супротивників» на електронному табло, в числі яких опинився засновник Турецької Республіки Мустафа Кемаль Ататюрк, а також фейкового вікна, яке під час віртуального спілкування відкрив найманий співробітник ЗС Норвегії від імені президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана.

Столтенберг заявив, що він у курсі інцидентів, що сталися під час навчань НАТО в Норвегії, і приніс вибачення за помилку, що сталася. «Я поінформований про інциденти, що сталися під час навчань НАТО в будівлі Об'єднаного центру бойових дій (Joint Warfare Centre, JWC) у місті Ставангер у Норвегії. Приношу свої вибачення за помилку, що сталася. Те, що сталося - результат дій однієї людини і не відображає позиції НАТО», - сказав генсек.

Також він заявив, що людину, яка стала причиною скандалу, було негайно звільнено з лав збройних сил Норвегії, і щодо нього розпочато розслідування. «Ця людина - не співробітник НАТО, а цивільна особа, яка працювала на Норвегію за наймом. З цього моменту можливе рішення про покарання цієї особи буде прийнято норвезькою владою», - зазначив Столтенберг. За його словами, Туреччина є важливим союзником НАТО і робить важливий внесок у діяльність Альянсу. Ердоган, повідомляючи про відкликання турецьких військових з навчань НАТО, сказав: «Засновника Турецької Республіки Мустафу Кемаля Ататюрка і мене виставили як супротивників. Почувши про це, глава Генштабу ЗС Туреччини і міністр у справах ЄС по дорозі до Канади зв'язалися з нами і повідомили про те, що сталося. Глава Генштабу повідомив про рішення щодо відкликання 40 турецьких солдатів, які беруть участь у навчаннях НАТО. Керівництво Туреччини підтримало це рішення». Також Ердоган наголосив, що Анкара не перегляне своє рішення, і додав, що «таке суперечить поняттю союзництва».

Детальніше: https://www.unian.ua/world/2249699-gensek-nato-prinis-vibachennya-turechchini-u-zvyazku-zi-skandalom-pid-chas-navchan-u-norvegiji.html


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект