НОВИНИ

03.11.2017 | Лідер Сербської опозиційної партії хоче вислати з країни українського посла
Джерело - УКРІНФОРМ

Про це 2 листопада політик заявив на засіданні парламенту.

Шешель звинуватив дипломата в "образі сербського народу".

"Слід просто швидко вигнати його з території Сербії", – додав він.

Сталося це після того, як Олександрович в інтерв'ю Balkan Insight заявив, що Сербія недостатньо реагує на факти участі своїх громадян у військових діях на Донбасі на боці бойовиків "ДНР" і "ЛНР".

У міністерстві закордонних справ країни заявили, що посол України робить цілеспрямовані спроби погіршення відносин Сербії з Росією. 11 жовтня голова Служби безпеки України Василь Грицак повідомив, що на боці сепаратистів на Донбасі з початку АТО в 2014 році воювали понад 300 громадян Сербії. СБУ також опублікувала дані про шість сербських найманців, які брали участь у бойових діях проти сил АТО у складі приватної військової компанії "Вагнер".

До слова, сам Шешель понад 11 років перебував у камері попереднього ув'язнення в'язниці Гааги в якості обвинуваченого в розпалюванні міжнаціональної ворожнечі, підбурювання до геноциду, скоєння убивств, тортур, переслідування та жорстокому поводженню з боснійцями і хорватами в період розпаду Югославії. У 2014 році був умовно звільнений з попереднього ув'язнення за станом здоров'я і повернувся в Белград.

Нагадаємо: раніше МЗС Сербії звинуватив українського посла в країні Олександра Олександровича в порушення Віденської конвенції і пригрозив застосувати заходи у зв'язку з його інтерв'ю про використання Росією Сербії для дестабілізації ситуації в Європі.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект