НОВИНИ

27.10.2017 | Тисячі каталонців прийшли під парламент підтримати незалежність
Джерело - УКРІНФОРМ

"Розмахуючи каталонськими прапорами та скандуючи за "незалежність" та "свободу", демонстранти зібралися за межами парку, де знаходиться парламент, сподіваючись стати свідками проголошення нової незалежної держави наприкінці дня", - йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, у п'ятницю, 27 жовтня, Сенат Іспанії розгляне план центрального уряду стосовно взяття Мадридом контролю над Каталонією у свої руки і обмеження повноважень автономії на тлі загострення кризи у зв'язку з намаганням досягти незалежності в регіоні.

Сенат має провести голосування за планом уряду, спрямованим на запуск статті 155 іспанської Конституції, що дає уряду повноваження "вживати всіх заходів, необхідних для примусу" регіону у разі кризи.

Згідно із пропозиціями, оголошеними на цьому тижні прем'єр-міністром Іспанії Маріано Рахоєм, глава Каталонії Карлес Пучдемон буде усунений від виконання своїх повноважень, після чого відбудуться нові регіональні вибори.

Нагадаємо, у четвер, 26 жовтня, глава регіонального уряду Каталонії Карлес Пучдемон заявив, що не буде проводити дострокові вибори в регіоні без відповідних гарантій Іспанії.

За його словами, регіональний парламент буде вирішувати, які заходи вживати у відповідь на рішення іспанського уряду застосувати 155 статтю Конституції.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект