НОВИНИ

27.10.2017 | Уряд США розсекретив документи про вбивство Кеннеді, щоправда не всі
Джерело - УКРІНФОРМ

Розсекречений перелік доступний на офіційному веб-сайті Державного архіву США, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Державний архів оприлюднює документи, які раніше були закритими відповідно до Закону щодо збору матеріалів про вбивство Джона Кеннеді. Переважна більшість архіву (88%) була відкрита та оприлюднена в 1990-х роках", - зазначається в супроводжуючому повідомленні.

Розкриті зараз матеріали містять записи безпосередньо про підготовку та здійснення вбивства. Водночас, зазначається, що й на цей раз не всі документи були розсекречені – під грифом залишається ще близько 300 файлів з міркувань національної безпеки.

Представлені записи, як і очікувалося, описують раніше невідомі деталі, однак вони не вказують на щось нове, а лише доповнюють відому картину. Так, в одному з документів повідомляється, що менше ніж за два місяці до вбивства Кеннеді ЦРУ перехопило телефонну розмову Лі Харвея Освальда (вбивці президента) з офіцером КДБ, який перебував у російському посольстві в Мехіко. При цьому зазначається, що Освальд розмовляв з ним "ломаною російською".

У інших файлах Освальд називається "комуністичним агентом, який працював з (Фіделем – ред.) Кастро". При чому, епізодична інформація про його активність почала поступати американським правоохоронцям за кілька місяців до замаху на президента США.

Нагадаємо: замах на 35 президента США Джона Фіцджеральда Кеннеді стався 22 листопада 1963 року під час його перебування в місті Даллас. Він був смертельно поранений снайперською кулею, коли проїжджав однією з центральних вулиць у відкритому лімузині.

Термін дії секретності більшості матеріалів про вбивство Кеннеді завершився ще в 1990-х роках, однак тоді Конгрес США прийняв закон, який продовжив цей термін ще на 25 років. Зараз більша частина файлів, за розпорядженням президента Трампа, була оприлюднена з метою розсіяти конспірологічні теорії, пов'язані з подіями 1963 року.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8050. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект