НОВИНИ

20.10.2017 | Курц запевнив Брюссель, що майбутній уряд Австрії буде проєвропейським
Джерело - Welt

Газета цитує самого Курца, який зізнався, що будь-який уряд, який він очолить, «буде проєвропейський», і що Австрія «хоче відігравати активну роль в ЄС».

«Його приймали як главу уряду. Проте, Себастьяну Курцу ще довго до того, як він стане канцлером», - пише газета.

Європейські партнери дуже стурбовані, яким саме буде уряд Австрії - країни, яка головуватиме в Раді Європи в другій половині 2018 року: з соціал-демократами, які посіли друге місце (такій коаліції надають перевагу всі, але відмовляються бути цитованими в пресі), або з правими націоналістами з Австрійської партії свободи. Відповіді на це запитання Курц поки що не дав. Мандат на формування уряду президент республіки Александр Ван дер Беллен надасть Курцу лише в п'ятницю.

А поки що в столиці ЄС молодий політик провів зустрічі з главою Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером, президентом Ради Європи Дональдом Туском (який потім написав у Твіттері, що побачив «справжнього проєвропейського переможця»), головним парламентером з Brexit Мішелем Барньє і цілим рядом європейських глав держав і урядів.

Запланована зустріч з президентом Франції Еммануелем Макроном. Він, як повідомив Курц, привітав його з перемогою третім після канцлера ФРН Ангели Меркель і прем'єра Великої Британії Терези Мей.

Курц демонструє оптимізм і конструктив. Проте, додає газета ложку дьогтю в цю бочку меду, нинішній візит може виявитися останнім таким радісним для Курца. Це відбудеться, якщо раптом станеться так, що уряд сформують соціал-демократи і праві популісти. А такого варіанту виключати не можна.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект