НОВИНИ

14.10.2017 | Іран пообіцяв посилити балістичну програму у відповідь на тиск США
Джерело - УНІАН

Іран залишиться прихильним міжнародної ядерної угоди і має намір розширювати свою балістичну програму, незважаючи на тиск з боку США. Про це заявив президент республіки Хасан Роухані, передає РБК з посиланням на Reuters.

Лідер країни розкритикував нову стратегію президента США Дональда Трампа щодо ірано-американських відносин, яку він затвердив раніше в п'ятницю, 13 жовтня. Роухані зазначив, що жодна країна не може скасувати або змінити ядерну угоду світового рівня. За словами президента республіки Іран «дасть гідну відповідь», якщо в процесі посилення санкцій будуть порушені національні інтереси Тегерана, і продовжить співпрацю з Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ).

«Іранська нація ніколи не буде схилятися перед будь-яким іноземним тиском. Іран і [ядерна] угода зараз сильніше, ніж коли-небудь», — заявив Роухані, запевнивши, що рішення Трампа про скасування ядерної угоди буде грати проти США і ізолює їх, оскільки інші сторони угоди, як і раніше прихильні йому. Роухані підкреслив, що будь-які дії, які зробить президент США, будуть контрпродуктивними для багатостороннього договору. «На жаль, у США є уряд, який не хоче виконувати міжнародні зобов'язання, а також серйозно підриває принцип переговорного процесу на світовій арені», — заявив він.

Коментуючи звинувачення Трампа щодо підтримки Іраном тероризму, президент заявив, що його країна продовжить боротися з бойовиками в регіоні. Як повідомляв УНІАН, президент США оголосив про нову стратегію дій щодо Ірану, який контролюється «режимом фанатиків». Трамп не підтвердив, що ісламська республіка виконала ядерну угоду, це створює можливість для виходу США з неї.

Детальніше: https://www.unian.ua/world/2187991-iran-poobitsyav-posiliti-balistichnu-programu-u-vidpovid-na-tisk-ssha.html


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект