НОВИНИ

05.12.2005 | Закордонна преса активно коментує результати київського саміту “Україна-ЄС”, а також значення форуму “Спільноти демократичного вибору”
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Статус країни з ринковою економікою, яким наділив Україну Європейський Союз – ще більше відділяє Україну від її потужного сусіда Росії. Тепер Україна отримала шанс більш активно вести бізнес із 25 країнами-членами Євросоюзу, - пише німецький часопис “Spiegel”.



Україна сподівається, що цей статус покращить ситуацією в її ключових галузях промисловості, скажімо у металургії. А наступною ціллю України є – вступ до Світової організації торгівлі, - зазначає німецький часопис.


А вже американська газета “International Herald Tribune” нагадує, що Брюссель і Київ ведуть також переговори, щодо пом'якшення візового режиму між Україною і державами Євросоюзу.


При цьому, Європейський Союз, який підтримав Віктора Ющенка під час минулорічних протестів проти фальсифікації виборів проросійським режимом, наполегливо наголошує на тому, що Київ має зробити ще дуже багато для того, щоб питання про його можливе членство в ЄС було поставлене на обговорення”, - пише американська газета “International Herald Tribune”.


А впливова російська газета “Время новостей” зауважує, що надавши Україні статус держави з ринковою економікою, Євросоюз дає зрозуміти, що це перший крок на шляху України до її членства в ЄС.


 
Україна все більше віддаляється від Росії у напрямку євроатлантичної інтеграції. Паралельно Україна також зміцнює свої позиції реґіонального лідера, що конкурує з Росією, - пише газета “Время новостей”, зосередивши увагу вже на київському форумі “Спільноти демократичного вибору”.


Про цей форум пише й “Независимая газета”, зауважуючи, що “європейські структури створюють альтернативу СНД на базі України”. На відміну від організації ГУАМ, яка ставить перед собою лише економічні завдання, “Спільнота демократичного вибору” - є політичним об’єднанням. “Независимая газета” наводить слова радника президента Грузії Рамаза Сакварелідзе: “Мета нової організації – продовжити марш демократичних процесів на Схід. Початком його став каскад революцій в реґіоні. Тепер потрібно продовжити цей процес”, - заявив радник президента Грузії.


Створюється так званий “демократичний пояс” довкола Росії. Лідери цього “демократичного поясу” поки що не визначені, але, - наголошує “Независимая газета”, - “Віктор Ющенко вже не раз заявляв про претензії України на роль нового реґіонального лідера”.


Інше російське видання “Коммерсантъ” зауважує, що “Спільнота демократичного вибору” принципово відрізняється від колишньої організації ГУУАМ. Бо якщо ГУУАМ, до якого входив і Узбекистан, об’єднав ображених на Росію членів СНД, котрі не мали ні спільних кордонів, ні спільних економічно-політичних інтересів, то подібного не можна сказати щодо “Спільноти демократичного вибору”. До “Спільноти демократичного вибору” входять сусіди, котрі мають спільні кордони, схожі проблеми і намітилися однакові шляхи їхнього вирішення. З такими вихідними даними, “спільнота” має усі шанси стати справжньою регіональною організацією для Східної Європи, перебравши на себе частину уваги, котру нині скеровано на структури не зовсім ефективного СНД. Саме це, очевидно, найбільше турбує Москву: “Спільноти демократичного вибору” може замінити собою не ГУУАМ, а СНД, - робить висновок московська газета “Коммерсантъ”.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект