НОВИНИ

02.12.2005 | ЄС визнає Україну як країну з ринковою економікою
Джерело - Українська служба ВВС

Голова Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу сказав, що Європейський Союз вирішив надати Україні статус держави з ринковою економікою, що полегшить їй торгівлю з ЄС.


Пан Барозу зробив заяву на спільній прес-конференції у Києві з президентом Ющенком та британським прем’єр-міністром Тоні Блером, країна якого зараз головує в організації.

Пан Ющенко назвав вирішення питання про ринковий статус головним досягненням зустрічі.

Пан Барозу, Тоні Блер та найвищий представник ЄС у закордонних справах Хав’єр Солана очолювали першу найвищу делегацію Євросоюзу у Києві з часу обрання президента Ющенка.

Пан Блер сказав, що попри труднощі Україна стала на шлях реформ.

Він сказав, що українці не повинен мати жодних сумнівів у тому, що минулий рік дуже змінив те, як Україну сприймають у світі.

Напередодні саміту президент Європейської Комісії сказав, що Україна подолала дуже довгу відстань за дуже обмежений час.

Значення наданого статусу

Оглядач Бі-Бі-Сі Стівен Ік каже, що зближення України з ЄС має не лише екномічне, але й політичне значення.

За його словами, надання ринкового статусу є визнанням глибоких змін, що відбулися в українській економіці. ЄС вже став найбільшим торгівельним партнером України. На другому місці - Росія. Ринковий статус полегшить експорт сталі, що є двигуном зростання української економіки.

Але справа не лише в економіці. Українське керівництво каже, що інтеграція в ЄС і формуванням справжньої європейської тотожності сучасної України. Не лише тому, що багато Українців хочуть повторити успіхи сусідніх Польщі та Чехії.

Для частини української еліти інтеграція в ЄС означає позбутися сторіч російського панування.

Реалістично українці визнають, що євроінтеграція процес тривалий і залежатиме від внутрішніх реформ. Тим часом Україна постала перед неминучим зрсоатння ціни російського газу. Дехто називає це покаранням за прозахідну політику.

Але Київ з новою впевненістю у собі виторговує кращі умови, оскільки контролює більшість трубопроводів, якими російський газ йде до Європи.


Обидві країни вже звернулися до ЄС з закликом допомогти досягти компромісу.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект