НОВИНИ

28.09.2017 | Хакери із Росії допомагають у підготовці референдуму в Каталонії
Джерело - Європейська правда

Хакери з Росії допомагають підтримувати сайт щодо референдуму про незалежність Каталонії у робочому стані.

Про це повідомляє "Європейська правда", посилаючись на газету El Pais. Видання зазначає, що після того як правоохоронні органи заблокували фізичні канали підготовки референдуму, веб-сайти лишаються єдиним джерелом інформації зі списками дільниць для голосування.

"Згідно з даними Цивільної гвардії, група хакерів у Росії і країнах-сателітах постійно створюють нові посилання на безліч копій сайту про референдум 1 жовтня, що іспанські органи юстиції і поліція не мають змоги їх закрити" - повідомляє El Pais. Як зазначається, виявити хакера, який працює з території ЄС, для влади Іспанії простіше. В свою чергу між Росією і Євросоюзом немає угод у сфері цифрового законодавства.

Після закриття першого офіційного вебсайту про референдум referendum.cat президент женералітату Карлес Пучдемон у своєму Твіттері оприлюднив дві нові адреси з серверами у Британії і Люксембурзі. Обидві сторінки були закриті рішенням суду. Після цього каталонські хакери копіювали сайти і почали використовувати інші країни.

Видання зазначає, що процес закриття сторінки за кордоном є тривалим, оскільки вимагає відправлення судового наказу в поліцію іншої країни, яка спочатку повинна оцінити його. На даний момент правоохоронні органи Іспанії закрили 144 сайти, пов’язані з референдумом. При цьому, зазначає газета, вибір Росії став невипадковим.

"В останні тижні соцмережі і політичні сайти цієї країни зробили каталонську кризу трендом, який має на меті поглибити існуючі протиріччя і ослабити не лише Іспанію, а й весь ЄС" - зазначає El Pais. Як відомо, референдум про незалежність Каталонії має пройти 1 жовтня, однак влада Мадрида робить все можливе щоб не допустити його проведення.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект