НОВИНИ

01.12.2005 | Розширення ЄС: „чекати та пити чай”
Джерело - ProEUROPA

Німецьке видання Die Welt присвячує статтю перспективам Євросоюзу, а саме - настроям європейців щодо збільшення кількості членів ЄС. Видання зазначає, що нині втомленість від розширення відчувається в більшості держав, і особливо в Німеччині. Die Welt, зокрема, пише:


Чекати та пити чай – так коротко характеризують дослідники з французького інституту громадської думки TNS Sofres настрій, що панує серед громадян держав ЄС щодо прийняття до організації нових членів.... Результати дослідження свідчать, що в країнах Євросоюзу популярність розширення стала значно меншою. Вчені запитували противників вступу України до ЄС про причини їхнього негативного ставлення. На початку року – тобто до кризи з конституцією ЄС – опитані вказували на дефіцит демократії в Україні. Тепер відповідь звучить так: просто проти подальшого вступу до ЄС інших держав.


Опитування громадської думки проводилися у Франції, Німеччині, Італії, Великобританії, Польщі, Іспанії. Die Welt зазначає, що в Німеччині прибічників вступу України до ЄС виявилося найменше:


Німецька стриманість щодо прийняття нових членів стосується не лише Туреччини, як можна було б припустити після суперечки про початок переговорів з ЄС чи після того, як блок ХДС/ХСС чітко заперечив членство Туреччини в євроспільноті. Також інші можливі претенденти знаходять дедалі менше симпатиків. Щодо України цифри залишилися стабільними. Щоправда, в Німеччині під час першого опитування на початку року людей, які хотіли б вступу України до ЄС, було найменше. Головна причина цього, стверджують експерти, це тогочасний розпал візового скандалу, що спалахнув навколо червоно-зеленого уряду, -


пише Die Welt та звертає увагу на те, що песимістичний настрій щодо Євросоюзу панує й у Польщі:


Більш критичне ставлення щодо розширення ЄС було відзначене й серед новачків. У Польщі готовність приймати до великої європейської родини  нові держави за останні шість місяців суттєво зменшилася. Тож, підтримка вступу до ЄС України, Росії та Туреччини характеризується в Польщі двома тенденціями. З одного боку, кількість противників розширення суттєво збільшилася. З іншого – потрібно зважати на те, що Польща мала порівняно високу кількість прибічників подальшого розширення Євросоюзу.


Далі Die Welt пише про настрої в Україні та ставлення до можливого приєднання держави до Євросоюзу:


Уперше вчені провели дослідження в Україні з приводу її можливого членства в ЄС. Результат виявився несподіваним: лише 47 відсотків українців - за те, щоб їхня країна приєдналася до Євросоюзу. На думку експерта Марка-Андре Аллара, це пояснюється неоднорідністю країни: велика частина населення все ще відчуває себе пов’язаною з Росією. Згідно з опитуванням, багато хто вважає, що економічна та соціальна ціна реформ є занадто високою. До того ж увага українців через політично менш стабільну ситуацію після „помаранчевої революції” прикута більше до внутрішньої політики, - робить висновок Die Welt.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект