НОВИНИ

12.09.2017 | Французи протестують проти трудової реформи Макрона
Джерело - УКРІНФОРМ

"Приводом для сьогоднішніх страйків і демонстрацій стала реформа Трудового кодексу, оголошена 31 серпня. За закликом найбільшої французької профспілки ВКТ (CGT) у країні проходить близько 200 маніфестацій, 4 000 попереджень про страйки оголошено майже в усіх галузях економіки", - говориться у повідомленні.

Зазначається, що попередження про страйки на знак протесту проти реформи Трудового кодексу оголошено на транспорті, на підприємствах енергетичного сектора, в нафтовій галузі, в ЗМІ, а також у державних установи і навчальних закладах.

Заклики профспілок припинити роботу цього вівторка прозвучали у національній залізничній компанії SNCF, в агентстві паризького громадського транспорту RATP, у компаніях Air France і France Televisions, а також на нафтопереробних заводах, у лікарнях, місцевих адміністраціях, університетах і ліцеях.

Компанія SNCF повідомила, що у паризькому регіоні рух приміських потягів цього вівторка забезпечено лише на 50-80%. На високошвидкісних лініях TGV рух буде нормальним. Без перебоїв має працювати і паризьке метро.

Ініціатором першого національного дня протесту проти трудової реформи Макрона стала найбільша у Франції профспілка Загальна конфедерація праці CGT (Confederation generale du travail). Ця ліва профспілка повідомила, що у вівторок у країні намічено понад 200 демонстрацій.

Як нагадує видання, деталі нової реформи трудового законодавства були оголошені 31 серпня. Реформа Макрона припускає подальшу лібералізацію ринку праці. Нові заходи спрощують Трудовий кодекс і збільшують кількість питань, які регулюватимуться не законом, а колективними угодами на підприємствах і в галузях економіки.

Мета реформи - зробити ринок праці гнучкішим, щоб добитися зниження хронічно високого безробіття, яке становить 9,5% працездатного населення (при середньоєвропейському показнику 7,8%).

Супротивники реформи трудового законодавства вважають, що зміни не приведуть до створення великої кількості нових робочих місць, а лише посилять нестабільність на ринку праці.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект