НОВИНИ

12.09.2017 | ООН ввела нові санкції проти КНДР: заморожені активи, обмежені експорт та імпорт
Джерело - УКРІНФОРМ

Документ передбачає, зокрема, блокування активів правлячої партії, обмеження імпорто-експортних операцій, працевлаштування громадян КНДР за кордоном, повідомили агентству в Місії України при ООН.

"Рада Безпеки ООН щойно ухвалила резолюцію про посилення існуючого санкційного режиму проти Північної Кореї. Відповідний документ підтримали усі члени Ради", - зазначив у коментарі Укрінформу речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.

За його словами, серед нововведень резолюція передбачає замороження активів низки фізичних і юридичних осіб КНДР; розширення контрольного списку товарів і технологій, що мають відношення до звичайних озброєнь; повну заборону передач з/до КНДР конденсатів та газоконденсатних рідин; обмеження на передачу до КНДР продуктів нафтопереробки та сирої нафти.


Крім того, як повідомив український дипломат, Радбез заборонив продаж з Північної Кореї текстилю, посилив заборону й обмеження щодо працевлаштування північнокорейських робітників за кордоном, а також діяльності спільних з КНДР підприємств та інших комерційних установ.

Водночас, у документі закріплена готовність РБ ООН вжити додаткових "суттєвих" заходів у разі наступних ядерних чи ракетних випробувань КНДР.

Під час засідання Україна як непостійний член Ради Безпеки "вкотре підкреслила важливість повного виконання державами-членами ООН резолюцій Ради щодо КНДР з метою попередження майбутніх провокацій та стримування ядерних амбіцій Пхеньяна". Українська делегація також зазначила, що міжнародна спільнота має вжити усіх можливих заходів задля відновлення поваги до міжнародного права та пошуку шляхів мирного вирішення загроз миру й безпеці у світі.

Як повідомляв Укрінформ, перед голосуванням проекту резолюції в РБ ООН був представлений новий варіант документа, у якому формулювання санкцій були дещо пом'якшені. Зокрема, було передбачено поступове запровадженням потенційно нищівного для економіки КНДР ембарго на поставки нафти до країни. Крім того, після чотирьох днів переговорів, зокрема між Вашингтоном, Пекіном і Москвою, з проекту була вилучена норма про заморожування активів лідера КНДР Кіма Чен Ина за кордоном.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект