НОВИНИ

01.09.2017 | НАТО готує реакцію на ракетну програму Росії
За матеріалами - DW

Серед країн-членів НАТО поширено таємний документ, у якому йдеться про можливі варіанти відповіді Альянсу Росії на ймовірні порушення Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, який є чинним уже 30 років. Про це повідомили німецькі ЗМІ Süddeutsche Zeitung, WDR та NDR у п'ятницю, 1 вересня, з посиланням на власні джерела.

Документ містить загалом 39 пунктів щодо можливих заходів реагування на порушення Росією зазначеного договору. Серед них - встановлення систем раннього попередження, розширення програми ядерного стримування з боку НАТО та системи оборони проти підводних човнів, а також частіше застосування в Європі американських бомбардувальників B-2 та B-52 в Європі.

Офіційний представник НАТО у відповідь на запит німецьких ЗМІ відмовився підтвердити існування згаданого документа, однак підтвердив, що всередині Альянсу ведуться дискусії про дотримання Росією договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності і його вплив на політику безпеки НАТО.

Підписаний в 1987 році безстроковий договір між США і СРСР забороняє виробляти і випробовувати балістичні та крилаті ракети наземного базування середньої (від 1000 до 5500) і малої (від 500 до 1000) дальності. США неодноразово звинувачували Росію як правонаступницю СРСР у порушенні умов договору. Водночас Москва робить такі ж закиди в бік Вашингтона.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект