НОВИНИ

01.09.2017 | США, Канада та Мексика домовляються про вільну торгівлю
Джерело - УКРІНФОРМ

Як повідомили у прес-службі Білого дому, про це йшлося під час телефонної розмови президента США Дональда Трампа і прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо.

«Обидва лідери поговорили про перемовини стосовно NAFTA і наголосили на бажанні досягти згоди до кінця цього року», - йдеться у повідомленні.

Окрім цього, Трюдо запропонував Трампу допомогу у подоланні наслідків катастрофічної повені у штаті Техас і Луїзіана. «Президент Трамп подякував прем'єр-міністру Трюдо і народу Канади за пропозицію допомоги і наголосив на міцних звэязках між двома державами», - зазначили у Білому домі.

Прикметно, що у поширеній офісом канадського прем'єр-міністра інформації про розмову, NAFTA не згадується взагалі.

Нагадаємо: перемовини про модернізацію НАФТА розпочалися цього місяця із ініціативи США. Планується, що вони триватимуть протягом семи раундів із перервами у три тижні.

Як відомо, Північноамериканська угода про вільну торгівлю була укладена між Мексикою, США та Канадою у 1994 році. Вона досі є найбільшою в світі регіональною зоною вільної торгівлі, з населенням в 478 млн. чоловік і сукупним ВВП у розмірі 20,7 трлн. дол. США, тобто близько 30% світового ВВП.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект