НОВИНИ

04.08.2004 | Через СБУ відбувається витік секретної інформації до Москви, заявляє колишній полковник КДБ Гордієвський
Джерело - УНІАН

Через Службу безпеки України відбувається великий витік секретної інформації до Москви. Про це заявив в інтерв'ю Бі-Бі-Сі колишній полковник КДБ Олег ГОРДІЄВСЬКИЙ, коментуючи заяву російського Президента, що закордонна агентура перешкоджає зближенню України з Росією. О.ГОРДІЄВСЬКИЙ у 1985 році утік на Захід і зараз живе у Лондоні.


За його словами, багато років у колишніх республіках СРСР відбувалася чистка служб безпеки від найбільш промосковських працівників. "Але, все одно, зі Служби безпеки у Києві відбувається великій витік інформації до Москви”, - сказав екс-полковник КДБ.


О.ГОРДІЄВСЬКИЙ зазначив, що саме тому такі республіки як Литва, Латвія, Естонія розпустили старі служби і створили повністю нові, а тому у них витоку інформації у Москву фактично немає, і у них становище набагато краще. Подібне відбувається в Грузії. А служби безпеки України та Казахстану дуже залежать від Москви, говорить О.ГОРДІЄВСЬКИЙ.


Він також повідомив, що у Києві резидентура КДБ і ГРУ нараховує понад 100 осіб. "А американська резидентура в Києві – дві особи і секретарка. Англійська резидентура - 1 людина. І я можу з певністю говорити, що ці два маленькі осередки західних спецслужб насправді великої агентурної роботи вести і не можуть. А ось росіяни можуть, які мають сто людей в Києві", - відзначив він.


О.ГОРДІЄВСЬКИЙ також зазначив, що "не західна агентура кудись тягне Україну, а російська агентура тягне". Причому, за його словами, російська агентура працює не лише по лінії центральних відомств. Усі обласні і крайові управління ФСБ мають також завдання вербувати агентуру в Україні – тобто, якщо впливовий українець приїздить у відрядження чи по родинних справах у Сибір, то до нього приставлятимуть людей ФСБ, щоб завербувати. "Щоб той українець сидів у Львові чи Києві, чи Дніпропетровську і повідомляв щось цінне Москві", - відзначив він.


О.ГОРДІЄВСЬКИЙ також розповів, що, хоча Росія і веде агентурну роботу проти України, існує домовленість з українською Службою безпеки про те, що у випадку якогось прямого шпіонажу чи інцидентів, як-то убивства чи фізичного насильства, такі випадки не будуть публікуватися, а вирішуватися між собою в коридорах "тихою сапою, не повідомляючи нічого громадськості".


Екс-полковник вважає, що спецслужби Росії повністю здатні здійснювати убивства за кордоном. "Тепер і ГРУ, і ФСБ, і СВР мають свої відділення, що готують убивства за кордоном”, - сказав він.


Як відомо, В.ПУТІН під час проведення бізнес-форуму в Криму 26 липня ц. р. зазначив, що "агентура наших західних партнерів усіляко намагається завдати шкоди нашому (України та Росії) прямуванню назустріч одне одному, бізнесу та суспільству".| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект