НОВИНИ

23.08.2017 | США: Пакистан може втратити статус провідного союзника поза НАТО
За матеріалами - Радіо Свобода.

«Терористичні організації отримують безпечні притулки в Пакистані, щоб планувати і здійснювати напади на американських військових, американських посадовців, зривати мирні зусилля в Афганістані», - наголосив державний секретар США Рекс Тіллерсон на брифінгу у Вашингтоні, додавши при цьому, що у відносинах двох країн настала криза довіри.

За його словами, через це США можуть розглянути різні можливості впливу на Пакистан – від скорочення допомоги до позбавлення статусу «провідного союзника поза НАТО».

Тим часом Пакистан відкинув схожу попередню критику, з якою виступив у понеділок президент США Дональд Трамп, який теж попереджав Пакистан через його, як заявляв президент, підтримку екстремістських угруповань у регіоні.

Міністерство закордонних справ Пакистану, заявило, що «розчароване» тим, що в політичній заяві з боку США «проігноровано велетенські самопожертви пакистанської держави» в боротьбі проти тероризму.

«Для Пакистану політичним принципом є не допускати використання його території проти будь-якої іншої країни», – мовиться в заяві міністерства.

Нагадаємо: Пакистан є нині однією з 16 держав, що мають статус «провідного союзника з-поза меж НАТО», який передбачає поглиблену військову співпрацю.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект