НОВИНИ

28.11.2005 | Ющенко хоче бути з ЄС і ЄЕП одночасно і просить цим не спекулювати
Джерело - ProEUROPA

Актуальні проблеми розвитку українського суспільства окреслив Президент України Віктор Ющенко на перших Президентських слуханнях "Виклики, породжені свободою". 
  
В цілому його виступ був присвячений питанням: як вибороти український інтерес, як захистити внутрішню і зовнішню позиції України, як досягнути солідаризації суспільства, як віднайти нові для України стандарти розвитку, а також сформувати план дій для їх досягнення.
 
В.Ющенко зазначив, що сьогодні в України залишається багато викликів, які в суспільстві досі не обговорені і по яких залишаються полярні погляди, це, зокрема, стосується історії, релігії, відносин Схід-Захід, євроінтеграції України, багатьох питань внутрішнього управління і розвитку.
 
Зазначивши, що це коло тем, в тому числі є предметом для обговорення на президентських слуханнях, В.Ющенко сказав: "я надзвичайно тішусь тим, що ми таку розмову започаткували… Я з нетерпінням чекаю результатів нашої сьогоднішньої дискусії".
 
У своєму виступі В.Ющенко торкнувся декількох нагальних питань, серед яких боротьба з корупцією, відносини України з Європейським Союзом і країнами, що входять до Єдиного економічного простору, питання української геополітики тощо.
 
Стосовно боротьби з корупцією В.Ющенко наголосив, що навіть перед парламентськими виборами політичні сили не повинні вдаватися до спекуляцій з цього приводу, а також вкотре наголосив на необхідності ревізії незчисленних функцій чиновників, які є основою для хабарництва. Також, за словами В.Ющенка, одним з головних методів боротьби з корупцією має стати глибока реформа судової системи, а також достатнє державне забезпечення державних службовців. "Нам не треба мати чиновника, який має зарплату в 600 грн., і кожний день краде, кожний день заглядається на сумку того, хто до нього входить", - сказав В.Ющенко, зазначивши водночас, що він добре розуміє, що за декілька місяців до парламентських виборів на темі високої зарплати міністра можна розгорнути гарячі дискусії.
 
Говорячи про відносини України з країнами, що входять до Єдиного економічного простору, В.Ющенко підкреслив, що необхідно мати спеціальну програму, яка б закріпила українські позиції на ринку цього об´єднання, в основі якого є ринок Росії. За словами Президента, українській владі необхідно міркувати над тим, як повернути на цьому ринку свої позиції по хлібу, олії, тепловозах, ракетах, технологіях тощо. Він наголосив, що цей ринок потребує формалізації, зокрема йдеться про створення зони вільної торгівлі, уніфікації транзитної, вироблення тарифної політики. При цьому В.Ющенко закликав не спекулювати на цій темі, яка в своїй основі є суто економічною.
 
Відповідно, В.Ющенко виклав і позиції української влади щодо євроінтеграції України, наголосивши, що пошук механізмів співпраці з ЄЕП жодним чином не має блокувати розвиток відносин з Європейським Союзом і НАТО.
 
В контексті геополітики України В.Ющенко, зокрема, зазначив, що до 2010 року транзитні потоки між Сходом і Заходом зростуть до 160 млрд. доларів на рік, тоді як Україна освоїла лише 50% можливостей транспортних коридорів та 70% трубопровідного транзиту. Президент наголосив, що Україна має виробити таку політику, щоб виграти як материковий транзитер енергоносіїв зі Сходу на Захід.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7064. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект