НОВИНИ

14.08.2017 | Мер Шарлоттсвілля поклав на Трампа відповідальність за заворушення
Джерело - DW

Про це Майк Сайнер заявив в неділю, 13 серпня.

"Як свідчить стара приказка, якщо ти танцюєш з дияволом, то змінюється не диявол, а ти", - заявив член Демократичної партії Майк Сайнер, закликавши Трампа "подивитися в дзеркало". За словами мера, загравання Трампа з націоналістами під час виборчої кампанії сприяли зростанню радикальних настроїв у країні.

Раніше багато американських політиків розкритикували Трампа за те, що той відмовився чітко засудити ультраправих і націоналістів, замість цього заявивши лише про "насильство з багатьох сторін". Сенатор Марко Рубіо підкреслив, що "важливо, щоб президент назвав ці події тим, чим вони є насправді: терористичною атакою білих расистів".

Донька і радник Трампа Іванка, у свою чергу, засудила ультраправих, написав у Twitter, що "в американському суспільстві немає місця расизму, теорії про перевагу білої раси і неонацистам".

Пізніше Білий дім випустив спеціальну заяву, в якій говорилося, що Трамп, засуджуючи насильство, мав на увазі в тому числі і "білих націоналістів", а також інші радикальні угруповання.

Влада штату Вірджинія напередодні ввела в місті режим надзвичайного стану після того, як сотні націоналістів влаштували акцію протесту проти планів міста демонтувати пам'ятник генералу конфедератів Роберту Едварду. Протест підтримали, зокрема, расистське угруповання "Ку-клукс-клан" і правоекстремістський рух "Альтернативні праві".

Незабаром демонстрація переросла в запеклі сутички ультраправих і націоналістів з їх противниками. Всього в ході подій в Шарлоттсвіллі загинули три людини, десятки постраждали.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект