НОВИНИ

24.11.2005 | Німецькі політики підбивають підсумки першого року після Помаранчевої революції
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Через рік після Помаранчевої революції в Україні німецькі коментатори та політики підбивають досить критичні підсумки діяльності нового керівництва. Серед позитивних моментів називається передусім зрілість громадянського суспільства.



“Революція загниває”, - так назвало свою статтю, присвячену першій річниці Майдану, інтернет-видання німецького часопису „Spiegel“. “Помаранчевий блиск зійшов – революція розчаровує своїх дітей”, - написала газета “Hamburger Abendblatt“. Про “протверезіння після революції” повідомляє перший канал німецького телебачення ARD. Суперечки в новому українському керівництві, які загальмували реформи, не пройшли непоміченими і в Німеччині. Говорить представник фракції соціал-демократів у німецькому Бундестазі Ґерд Вайскірхен:



“Негативним є те, що всі очікування так і не виправдалися. Але після такої грандіозної перемоги демократії завжди настає період, коли на речі починають дивитися реальніше. Але до цього протверезіння додається ще й те, що учасники революції пересварилися між собою і в їхніх лавах стався розкол. Це дуже сумно”, - сказав Ґерд Вайскірхен.


Серед головних досягнень перетворень в Україні він назвав те, що вдалося “прорвати корумпований режим Леоніда Кучми та вийти на шлях побудови справжньої демократії”. У зв”язку з цим німецькі політики звертають увагу на велике значення для демократичного майбутнього України наступних парламентських виборів. Дехто з них вже навіть заявив, що готові знову їхати на вибори до Верховної Ради міжнародними спостерігачами. На думку німців, громадянському суспільству в Україні теж ще рано розслаблятися.


Один із заступників голови Бундестаґу, представник партії “Союз-90/Зелені” Катрін Ґьорінґ-Еккарт зауважив:


“Помаранчева революція призвела до змін не завдяки перевороту, а шляхом нових виборів. Наслідком такої “м”якої“ революції стало те, що в країні не відбулося радикального розриву зі старими структурами та елітами, а спостерігається навіть певна послідовність”, - зауважила Ґьорінґ-Еккарт.


За таких умов, продовжила вона, фундаментальне значення набуває контрольна функція з боку вільних засобів масової інформації, незалежної юстиції та громадянського суспільства. Нове керівництво Німеччини, у свою чергу, має намір супроводжувати Україну на шляху реформ та сприяти її зближенню з євроатлантичними структурами. Це, до речі, записано навість у коаліційній угоді, яку підписали соціал-демократи та блок християнських партій.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2245. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект