НОВИНИ

19.07.2017 | Екс-президенти Польщі заявили про початок диктатури у країні
Джерело - Wyborcza.pl

З відповідним відкритим зверненням до польського суспільства під назвою “Ми громадянки, ми громадяни” виступили Лєх Валенса, Александер Кваснєвський, Броніслав Коморовський, а також ряд громадських та політичних діячів країни.

“Ми, громадяни, незважаючи на різницю поглядів між нами, незважаючи на партійну приналежність, стаємо на захист наших прав. Стаємо заради громадянської солідарності, яка народилася з найбільшого в історії Європи мирного повстання, польського серпня 1980 року. Ми боремося, оскільки програний бій за Верховний суд буде початком необмеженої тиранії і диктатури нинішнього уряду”, - йдеться у зверненні президентів та активістів.

Як наголошують автори звернення, вони “спільно стають до боротьби проти Качинського, оскільки майбутні покоління не простять гріху байдужості і боягузтва”.

Читайте також: Протести у Польщі: Дуда відмовився підписувати закон про судову реформу

Як інформувало агентство, партія “Право і Справедливість” (PiS) намагається провести судову реформу в Польщі, ініціюючи зміни до трьох законів — про Верховний суд, Національну судову раду і суди загальної юрисдикції. Партія влади переконана, що реформа приведе до зцілення гілки влади від патологій, а опозиція та більшість суддівського корпусу наполягають, що таким чином знищується незалежність судів.

У світлі протестів президент Польщі Анджей Дуда заявив, що накладе вето на закон про Верховний суд, якщо не буде враховано його поправки до цього законопроекту, а також закону про Національну судову раду. У PiS задекларували, що поправки президента буде враховано.

У Сеймі у середу продовжиться розгляд законопроекту про Верховний суд країни.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект