НОВИНИ

19.07.2017 | Протести у Польщі: Дуда відмовився підписувати закон про судову реформу
Джерело - Deutsche Welle

"Дуда заявив, що не підпише закон у тому вигляді, в якому він є зараз і хоче відправити його на доопрацювання", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що таке рішення несподіване, оскільки президент зазвичай підтримував політику правлячої партії Право і справедливість.

Дуда вважає, що спочатку потрібно підвищити необхідне в парламенті для затвердження членів ради Національного судового кількості голосів до трьох п'ятих. Саме цей орган обиратиме суддів Конституційного суду країни. Польський президент зазначив, що потрібно проводити реформу в сфері юстиції в країні, утім, робити це слід "розумно".

Нагадаємо: протести в Польщі почалися ще 15 липня, коли кілька сотень людей вийшли до президентського палацу у Варшаві на акцію протесту проти судової реформи. За даними поліції, в цей день було затримано понад 30 осіб.

Зазначимо, що напередодні Сенат проголосував за поправки до закону про судову систему. Прийняті поправки підпорядковують Верховний суд Міністерству юстиції та посилюють вплив уряду на призначення голів суду.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект