НОВИНИ

15.07.2017 | Сенат Польщі вночі прийняв зміни до законів про судову систему
Джерело - УКРІНФОРМ

Відповідні зміни до законів, які викликали протести у суддівському середовищі країни та у польської опозиції, тепер повинен підписати президент країни Анджей Дуда, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

За обидва закони проголосувало 57 сенаторів PiS, тобто більшість Сенату, який становить 100 осіб.

“Ми перебуваємо у поворотному моменті: обидва закони знищують незалежність судів”,- заявив під час обговорення віце-маршалок Сенату від опозиційної партії “Громадянська платформа” Богдан Борусевич.

Натомість представники влади підкреслювали, що зміни навпаки зміцнять демократичну систему країни.

“Завдяки змінам до закону про Національну раду судочинства ми міняємо корпоративну модель на демократичну, віддаючи владу народові. Нинішня модель ради суперечила конституції”,- заявив заступник міністра юстиції Польщі Марцін Вархол під час обговорення цієї теми у Сенаті.

Лідер PiS в п'ятницю заявив, що судова влада у Польщі потребує глибокого реформування, оскільки перебуває у моральному і професійному занепаді.

Плани змін в судовій системі викликали обурення опозиційних сил, які планують організувати в неділю масштабні протести. Багато представників судової гілки влади Польщі наголошують, що це є спробою змінити устрій країни і повністю підпорядкувати виконавчій владі судову гілку влади. Своє занепокоєння з цього приводу вже висловили Європарламент та Єврокомісія, яка на наступному тижні окремим пунктом планує розглянути ситуацію в Польщі в рамках процедури дотримання країною верховенства права.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект