НОВИНИ

15.07.2017 | Александра Чалупа: Я не збирала компромат на Манафорта
Джерело - CNN

Про це жінка з українським корінням розповіла американському телеканалу CNN.

"Під час виборів у США в 2016 році я була консультантом Національного комітету Демократичної партії з частковою зайнятістю в межах програми етнічної взаємодії. Я не була тим, хто здобуває компромат для Комітету, і в Комітеті ніколи не просили мене йти до Посольства України збирати інформацію", - зазначила жінка.

Водночас, вона підтвердила, що через свої українсько-американські коріння була добре обізнана із ситуацією в Україні, в тому числі щодо керівника кампанії Трампа Пола Манафорта, який консультував екс-президента Віктора Януковича та мав тісні зв'язки з Москвою. "Коли було оголошено про участь Манафорта у кампанії Трампа, багато українських американців були стурбовані та занепокоєні цим раннім сигналом, що Путін намагався вплинути на вибори в США", - розповіла Чалупа. Тоді, продовжила жінка, вона "звернула увагу Національного комітету Демократичної партії на це призначення (Манафорта – ред.) на основі інформації, що була в відкритому доступі".

У той же час, Александра Чалупа не приховує, що "пару разів" була на зустрічах у Посольстві України в США, але вони стосувалися заходу, що проводила Мережа жіночої спадщини іммігрантів.

Нагадаємо, у середу офіційний представник Білого дому Сара Сандерс згадала публікацію видання Politico понад піврічної давнини, де було сказано, що Александра Чалупа нібито збирала в українському посольстві компромат на Пола Манафорта. Таким чином Сандерс намагалася ухилитися від прямих запитань у контексті останнього скандалу з Дональдом-Трампом молодшим, який зустрічався з росіянами для отримання чутливої інформації проти Гілларі Клінтон.

В українському посольстві в Вашингтоні спростували звинувачення на свою адресу. "Посольство України ніколи не координувало роботу з Національним комітетом Демократичної партії щодо компрометуючих матеріалів. Представники посольства співпрацювали з Александрою Чалупою та Українсько-Американською адвокатською групою минулого року в контексті культурних заходів, але не сприяли отриманню Александрою будь-якої інформацію, пов'язаної з виборами в США", - зазначили в Посольстві.

Александра Чалупа, зі свого боку одразу після виходу публікації в січні назвала "нісенітницею" версію, представлену виданням Politico.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект