НОВИНИ

10.07.2017 | Sea Breeze-2017: організатори "взяли на озброєння" відому тезу Черчілля
Джерело - УКРІНФОРМ

"Усі попередні українсько-американські навчання, які проводились у районі Одеси та Миколаєва, були спрямовані на співпрацію та досягнення сумісності в діях військово-морських сил країн-учасниць. А зараз ми виходимо з відомої тези, висловленої Уінстоном Черчіллем, про те, що "ворог поважає тільки силу". І ми знаємо, хто цей ворог, і знаємо, якої сили мусимо досягнути. Власне, заради того, щоб досягти спроможності скоординованих дій на Чорному морі, ми й проводимо навчання Sea Breeze у Чорному морі, на суходолі та в повітрі", - зазначив капітан Неїжпапа.

З урахуванням реальних загроз, що виникли на Чорному морі, наголосив керівник навчання з української сторони Неїжпапа, "формат і завдання учасників Sea Breeze змінені. Тепер це - спільні зусилля щодо гарантування безпеки на Чорному морі".

Капітан I рангу звернув увагу на те, що Збройні сили України зразка 2012 року і 2017 року - дуже відрізняються бойовою спроможністю.

У свою чергу, керівник навчання з американської сторони капітан I рангу Тейт Вестбрук зауважив, що "ми всі були в 2014 році дуже здивовані діями країни, яка заявляє про себе як світову державу і водночас порушила міжнародне право - нелегально приєднала півострів Крим".

"З моменту анексії Криму кораблі ВМС США, в тому числі ескадри, якою я командую, посилили свою присутність у Чорному морі. І ми будемо тут залишатися і підтримувати наших партнерів", - сказав Вестбрук.

Як повідомлялося, у навчанні Sea Breeze беруть участь понад 3 тисячі військовослужбовців з 16 країн світу, включно з Україною, 30 кораблів, катерів і суден забезпечення, 29 літаків і вертольотів. Причому з української сторони в заходах Sea Breeze-2017 братимуть участь також підрозділи Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Сухопутних та Повітряних сил України, а також Інженерні війська ЗСУ.

У рамках навчання військові моряки відпрацююють дії, заплановані багатонаціональним штабом з планування та ведення морських операцій відповідно до стандартів НАТО. Серед запланованих операцій, зокрема, злагодження тактичних груп, водолазні спуски, курс для доглядових команд, тренінг з виживання в бойових умовах для льотного складу, навчання з протикорабельної та повітряної оборони, десантна і річкова операції.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2338. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект