НОВИНИ

03.08.2004 | Президент Польщі коментує нинішню зовнішню політику Києва
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Президент Польщі Александр Квасневський прокоментував у п’ятницю останні події в Україні, представлені польською пресою, як розворот України із Західного напрямку на Схід.
Щодо планів виведення українських військовослужбовців з Іраку, які польська преса окреслила як вияв подальшого охолодження стосунків офіційного Києва із Заходом, то Александр Квасневський пояснив слухачам польського громадського радіо, що переговори про обмеження військових контингентів у Іраку розпочалися вже давно. Ці плани пов’язані із поступовою передачею контролю за безпекою в Іраку новоствореним підрозділам іракської поліції. Президент Польщі підкреслив, що з початку наступного року Польща теж планує обмежити свій військовий контингент у Іраку.


Цим самим Александр Квасневський спростовує повідомлення деяких польських засобів масової інформації, що плани України вивести свої війська з Іраку є наслідком охолодження стосунків із Заходом. Що ж до чергового зближення України з Росією, задекларованого президентом Кучмою на початку цього тижня, польський президент нагадав, що Україна “весь час перебуває під сильним впливом і тиском Росії”.


Александр Квасневський висловив думку, що Україна хотіла б тіснішої інтеграції із Західною Європою, але не вся Західна Європа хоче допомогти Україні в цьому , сказав польський президент. “Говорю це з прикрістю”, – заявив президент Польщі. Польща і особисто Александр Квасневський приклали насправді чимало зусиль задля зближення України з Європейським Союзом. Показовою у цьому сенсі під час Самміту НАТО у Стамбулі була, на думку польського президента, мовчанка трьох великих лідерів Євросоюзу, тобто президента Франції, прем”єра Великобританії та канцлера Німеччини. Ця мовчанка, як сказав Александр Квасневський, продемонструвала, що їм бракує розуміння і рішучості, а можливо й перемогло переконання, що Україна перебуває у зоні російських впливів.


Щодо українського вибору, то польський президент зазначив, що справжній вибір буде зроблено Україною на президентських виборах у жовтні. Саме тоді, сказав Александр Квасневський, Україна вибиратиме, чи їй “варто бути ближче з Росією”, чи “шукати місця в структурах європейських”, чи “балансувати між Сходом і Заходом”, як це "упродовж десяти років робив президент Кучма”.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект