НОВИНИ

03.07.2017 | Катарська криза: глава МЗС Німеччини летить з посередницькою місією
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Про це поінформували у прес-службі відомства, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми стурбовані тим, що недовіра та роз'єднаність у кінцевому рахунку можуть послабити загалом всі країни Перської затоки. Ми не приймаємо ні одну, ні іншу сторону. Але конфлікт у Перській затоці стосується не тільки тих, хто там сперечається, але впливає і на нас і наші інтереси», - заявив Габріель перед вильотом.

За його словами, протистояння, що триває вже кілька тижнів, зачіпає також боротьбу з ІДІЛ, стабільність регіону, який серйозно підірваний кризами, напруженістю і війнами і стоїть перед економічними та соціальні викликами. У Берліні переконані в тому, що Рада співробітництва в Перській затоці має бути сильним форумом для співробітництва та вирішення конфліктів.

Габріель заявив, що Німеччина рішуче підтримує посередницькі зусилля еміра Кувейту, початок серйозного діалогу між сторонами і терміновий пошук конструктивних рішень. Він зазначив, що у своїх розмовах з лідерами регіону вже говорив про це і має намір повторити знову.

Дипломат підкреслив також, що вкрай необхідно запобігти фінансуванню терористичних організацій екстремістів, без будь-яких застережень. Якщо вдасться розробити для цього ефективні механізми, тоді нинішня криза зможе посилити інструменти у боротьбі з тероризмом. Але для цього потрібні добра воля, деескалація та діалог з усіх боків, сказав Габріель.

З 3 по 5 липня Габріель проведе переговори з керівництвом Саудівської Аравії, ОАЕ, Катару і Кувейту.

Глава німецького МЗС вже був з візитами в країнах регіону в квітні, ще до кризи, після чого зустрічався з деякими колегами з цих країн в Берліні.

Днями Габріель назвав 13 вимог, висунутих Катару 4 арабськими країнами – Саудівською Аравією, ОАЕ, Бахрейном і Єгиптом - «провокаційними» і такими, що загрожують суверенітету цієї держави.

У понеділок, 3 липня, ці країни продовжили дію свого ультиматуму Досі на дві доби на прохання еміра Кувейту, що грає активну посередницьку роль у кризі.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект