НОВИНИ

21.06.2017 | Польща планує відмовитися від російського газу з 2023 року
Джерело - УКРІНФОРМ

Про це заявив у Варшаві в Сеймі уповноважений польського уряду з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Пьотр Наїмський, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Наміри уряду — не продовжувати цей контракт (Ямальський. - Ред.) у такій формі, в якій він існує сьогодні. І загалом наша стратегія спирається на переконання, що після 2022 року його буде замінено іншими джерелами”, - заявив Наїмський.

Він нагадав, що Ямальський контракт Польщі з Росією має завершитися наприкінці 2022 року, а, у відповідності до його положень, переговори щодо подальшої долі угоди має бути проведено до кінця 2019 року.

За його словами, енергетична незалежність Польщі від газу з Росії забезпечуватиметься завдяки поставкам зрідженого газу до LNG-терміналу у Свіноуйсцє на балтійському узбережжі і розбудові його можливостей на 50% - до 7,5 млрд куб. м, а також завдяки будівництву газопроводу Baltic Pipe (Балтійський трубопровід) з Данії до Польщі. Крім того, газ до Польщі може також постачатися через транскордонні сполучення з сусідніми європейськими країнами.

Наїмський висловив думку, що Польща з метою забезпечення енергетичної безпеки від Росії готова буде заплатити “ціну безпеки”.

За словами уповноваженого польського уряду з питань стратегічної енергетичної інфраструктури, потреби Польщі у газі у найближчі роки зростатимуть помірно: з 16 млрд куб. м в 2016 році до 20 млрд куб. м в 2030 році.

Ямальський контракт 1996 року передбачає поставки щороку до 10,2 млрд куб. м російського газу до Польщі до 2022 року включно. У 2012 році польська нафтогазова компанія PGNiG подала на Газпром до Стокгольмського арбітражного суду і добилася від російської сторони знижки у понад 10%. В лютому 2016 року PGNiG знову подала позов до Стокгольмського арбітражу щодо зниження ціни на газ.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект