НОВИНИ

07.06.2017 | Німеччина виводить своїх військових з турецької авіабази "Інджирлік"
Джерело - УКРІНФОРМ

Відповідне рішення ухвалено без обговорень.

Зазначається, що військових та літаки перекинуть на базу "Аль-Асрак" у Йорданії. Це зумовить перерву в польотах літаків Tornado тривалістю близько двох місяців.

Крім того, міністр оборони отримала від уряду завдання з'ясувати з партнерами по НАТО, коли має розпочатися процес перекидання та хто зможе замінити Бундесвер у місії на цей час.

Уряд ухвалив це рішення після тривалого конфлікту довкола "Інджирліка". Він розпочався через претензії Анкари до Берліна через начебто укривання соратників проповідника Фетхуллаха Гюлена, якого Анкара звинувачує в організації спроби державного перевороту у липні 2016 року. Турецька влада заборонила представникам Бундестагу відвідувати солдат підконтрольної німецькому парламенту армії. Глава МЗС ФРН Зігмар Габріель назвав це рішення Анкари мотивованим "внутрішньополітичними причинами".

На базі на півдні Туреччини дислоковано близько 260 солдатів Бундесверу. На літаках Tornado вони здійснюють розвідувальні польоти в сирійському небі. У місії бере участь також літак-заправник Бундесверу.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект