НОВИНИ

03.08.2004 | Реверс зніме тиск на світові ціни на нафту?
Джерело - Українська служба ВВС

"Файненшл Таймс" пише, що ТНК-Бі-Пі, російсько-британська нафтова компанія, заявила, що контроверсійна угода про відкриття експортного шляху для російської нафти через Україну, яку оголосили минулого тижня, зніме тиск зі світових цін на нафту, дозволяючи російським виробникам збільшити видобуток нафти.
"Перед лицем потужної опозиції з боку США, Європейського Союзу і Туреччини, ТНК-Бі-Пі погодилася на перекачку принаймні 9 мільйонів тонн нафти впродовж наступних трьох років, або 200 тисяч барелів на день, через нафтпровід Одеса-Броди", - пише газета.


Угода означає, що більше російської нафти буде переправлятися через Чорне море і Босфорську протоку до Середземномор'я.


США, ЄС і Туреччина вважають, що надлишок нафти означатиме додаткове навантаження на протоку і посилить загрозу аварій: "США і ЄС, так само як і деякі політичні сили в Україні, також вважають, що Україна втрачає можливість зменшити свою залежність від Росії.


США і ЄС закликають Україну використовувати нафтопровід у зворотньому напрямку для транпортування легкої каспійської нафти з Чорного моря до північного центру Європи."


Газета посилається на речницю ТНК-Бі-Пі Марину Драчову, яка сказала, що збільшення російських еспортних потужностей мають буди в інтересах усіх:


"Критики, однак, твердять, що російська нафтова компанія "Транснефть" заважає намаганням України організувати транспортування каспійської нафти до Центральної Європи. Інші також твердять, що Бі-Пі хоче гарантувати, щоб каспійської нафти було достатньо для наповнення ще одного трубопроводу, який заплановано відкрити наступного року."


"Файненшл Таймс" пише, що має копії листів інших великих російських нафтових компаній, які свідчать, що вони не розділяють сильних інтересів ТНК-Бі-Пі у нафтопроводі:


"ЮКОС, "Лукойл" і "Сургнєфнегаз" надіслали спільного листа, інформуючи "Коллайд" - компанію на Британських Вірджінських островах, яка оперує терміналом на Чорному морі, наголошуючи, що її умови неприйнятні.


Однак пані Драчова твердить, що нафтопровід все одно буде дешевшим, ніж залізничні маршрути через Україну, які використовують російські нафтові компанії.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект