НОВИНИ

01.06.2017 | Парламент Македонії затвердив уряд на чолі з соціалістом Заєвим
За матеріалами - Радіо Свобода.

"62 законодавці проголосували пізно ввечері 31 травня за те, щоб затвердити новий Кабінет міністрів із 26 осіб, запропонований лідером соціал-демократів Заєвим. П’ятеро депутатів утрималися під час голосування, ще 5 взагалі були відсутні в сесійній залі", - йдеться у повідомленні.

Відразу після голосування Заєв склав присягу як прем’єр-міністр. Він пообіцяв, що його уряд активізує економічні реформи і прискорить шлях вступу країни в ЄС і НАТО.

Заєв сформував союз свого «Соціал-демократичного союзу Македонії» із ще двома невеликими етнічними албанськими партіями, щоб контролювати 62 зі 120 місць у парламенті після того, як його партія посіла друге місце на грудневих виборах.

Партія «ВМРО-ДПМНЕ», яка здобула найбільше мандатів на виборах, сформувати уряд не змогла, бо була невдоволена призначенням спікером парламенту етнічного албанця, планами надання особливого статусу албанській мові, а також роботою в дев’яти кабінетах.

Близько третини населення Македонії є етнічними албанцями, а міжетнічна напруженість призвела до того, що колишня югославська республіка опинилася на межі громадянської війни в 2001 році.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект