НОВИНИ

31.05.2017 | Меркель виступила проти саміту НАТО в Туреччині
Джерело - УКРІНФОРМ

Про це в середу повідомляють німецькі ЗМІ, передає кореспондент Укрінформу.

"У 2018 році зустріч Альянсу на вищому рівні мала пройти в Туреччині. Однак федеральний уряд і деякі партнери хочуть, щоб Альянс зібрався в Брюсселі", - пише, зокрема, Die Welt.

Видання нагадує, що запрошення від президента Реджепа Таїпа Ердогана надійшло ще у Варшаві в 2016 році. Хоча формальне рішення не ухвалювалося, 28 країн НАТО дали зрозуміти, що не проти проведення саміту в Туреччині. Однак на останній зустрічі Альянсу минулого тижня ціла група країн, передусім ФРН і Франція, а також Нідерланди і Данія, висловилися проти Стамбула.

"Ми не хочемо переоцінювати Туреччину на міжнародному рівні і створювати враження, що НАТО підтримує внутрішню політику турецького керівництва", - цитує видання високопоставленого дипломата.

Таким чином, наступний саміт пройде, очевидно, у новій штаб-квартирі НАТО в Брюсселі. Принаймні, цю пропозицію підтримали 18 країн ЄС - членів Альянсу, а також Канада. Офіційне ж рішення ухвалять у червні. Якщо кандидатуру Туреччини буде остаточно відхилено, це стане "поразкою" Ердогана, для якого проведення зустрічі Альянсу на вищому рівні має велике політичне значення, зазначає ЗМІ.

Видання не сумнівається, що недопущення проведення саміту в Стамбулі домагається, насамперед, Німеччина, у якої в останні місяці дуже напружені відносини з Анкарою, в тому числі і у зв'язку із забороною турецькою стороною на відвідання депутатами Бундестагу солдатів Бундесверу на базі ВПС НАТО в Інджирлику.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект