НОВИНИ

17.11.2005 | Чого очікує Євросоюз від України напередодні самміту “Україна – ЄС”?
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Європейський Союз очікує від України впровадження реальних політичних та економічних реформ, домовленість про які зафіксована у Плані дій Україна – ЄС. Про це 1-го грудня в українській столиці ще раз нагадають офіційному Києву на зустрічі керівництва України та голів держав і урядів країн Євросоюзу в Києві.  Чого вимагає ЄС від України напередодні київського самміту вчора розповідали керівник місії Європейської Комісії Ієн Боуг та посли Великобританії та Австрії.


Європейський Союз вітає прогрес України у царині свободи слова і впровадженні політичних реформ ініціативу створення офіційним Києвом “дорожньої карти” для розв’язання придністровського конфлікту та намір співпрацювати у сфері європейської безпеки. На цьому наголосив Посол Великобританії Роберт Брінклі – представник держави, котра нині головує в Євросоюзі. Але чимало роботи чекає на Україну попереду, зазначив британський дипломат:


“Контекст, в якому проходитиме українсько-європейський самміт у Києві, у багатьох відношеннях надихає. Але, безумовно, Україна повинна і надалі впроваджувати політичні та економічні реформи, домовленість про які зафіксована у Плані дій Україна – ЄС. Це найкращий спосіб активної євроінтеграції України. Крім того, ми досі чекаємо на затвердження українським парламентом законів, які стосуються лібералізації торгівлі. І Президент Ющенко, і уряд України наголошували, що вступ до Світової організації торгівлі – це пріоритет держави, але поки що відповідні законодавчі зміни відсутні”.


Голова представництва Єврокомісії Ієн Боуг нагадав, що ЄС підтримує намір України вступити до СОТ, і коли це станеться – можна буде починати переговори про створення зони вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом. А поки що:


“Я спостерігаю за палкими дебатами, які відбуваються у Верховній Раді України, і це підтверджує, що в Україні існує широкий спектр поглядів щодо вступу держави до ЄС і СОТ. Євросоюз неодноразово наголошував, що наша позиція така: ми вважаємо, що вступ до ЄС принесе Україні чимало переваг. Але переконати у цьому співвітчизників має нинішня влада у Києві. І відповідь на питання, коли Україна приєднається до СОТ і розбудовуватиме зону вільної торгівлі з Євросоюзом, мають вирішити українські громадяни”.


А представниця Австрії, що від 1-ого січня наступного року перебере головування в ЄС, - Сігрід Беркі - нагадала, що у першій половині 2006-го року буде переглянуто впровадження Плану дій “Україна – ЄС”. Відповідно до наявності чи відсутності прогресу у реформах всередині України.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1946. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект