НОВИНИ

25.05.2017 | Польща хоче, щоб НАТО погодило ще на рік присутність військ на східному фланзі
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Про це в інтерв'ю РАР заявив міністр національної оборони РП Антоній Мацеревич.

“Для нас надзвичайно важливо мати впевненість, і це також питання нашої організаційної, логістичної та фінансової участі, що наступні ротації присутності військ НАТО у Польщі відбуватимуться за планом. Поки що цей план розписаний до кінця 2018 року, але вже середина 2017 року, а тому технічно-логістичні та фінансові плани вимагають подальшої перспективи. Ми розраховуємо, що це питання буде вирішено під час саміту НАТО у четвер”, - заявив Мацеревич.

У цьому контексті він зауважив, що у США триває жвава дискусія щодо переведення ротаційної присутності американських військ на сході НАТО на постійну.

“Однозначно, під час саміту НАТО відбудуться розмови, під час яких з'ясовуватимуть також і цю перспективу і шанси, які для Польщі є дуже важливими”, - наголосив міністр оборони РП.

Як інформувало агентство, серед питань порядку денного засідання НАТО - зміцнення єдності серед союзників у боротьбі з тероризмом та збільшення оборонних бюджетів, включаючи справедливий розподіл фінансового тягаря поміж країнами-членами. Також Франція і Німеччина планують порушити питання виконання Мінських домовленостей.

Нагадаємо, в рамках першої ротації командування бронетанкової бригади США, а також підлеглі батальйони дислокуються в Польщі на військових об'єктах у населених пунктах Жагань, Свентошув, Сквежин і Болеславец. Загалом до складу бригадної бойової групи входитимуть 3,5 тис. військовослужбовців, понад 400 одиниць гусеничної та понад 900 одиниць колісної техніки, зокрема 87 танків, 18 самохідних гаубиць калібру 155 міліметрів, 400 автомобілів “Хамві” і 400 БМП “Бредлі”. Американські бригади перебувають у Польщі, а також в інших країнах регіону на ротаційній основі в рамках операції Atlantic Resolve (Атлантичне рішення).


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект