НОВИНИ

25.05.2017 | У Держдепі закликали Балкани захищатися від Росії
За матеріалами - Радіо Свобода.

Заступник помічника держсекретаря США Гойт Брайян Йі закликав балканські країни захищатися від спроб Росії посилити свій вплив у регіоні, підриваючи зв’язки із Заходом.

"Ми, звичайно, зберігаємо сподівання, що Росія відіграватиме конструктивну роль на Балканах, як це було в минулому, але ми повинні залишатися пильними, всі ми, в спостереженні за тим, що намагається робити Росія", – сказав американський дипломат після зустрічі з прем’єр-міністром Сербії Александром Вучічем в Белграді, передає Радіо Свобода.

Він навів приклад спроби державного перевороту в Чорногорії у жовтні, імовірно організованого Росією, щоб завадити інтеграції країни в НАТО, і підтримки політики Москви щодо залежності від Росії як єдиного енергетичного джерела в регіоні. "Це не означає, що ми вбачаємо погані наміри за кожним жестом, але з досвіду знаємо, що наміри, які стоять за багатьма кроками Росії – не хороші, і не відповідають інтересам країн у цьому регіоні", - сказав Йі. Він додав, що Сербія та інші балканські країни повинні активізувати реформи, необхідні для вступу в Європейський союз, і взяти на себе зобов’язання підтримати США в зусиллях із нормалізації відносин між Белградом і Косовом.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект