НОВИНИ

22.05.2017 | Трамп прибув до Ізраїлю. Нетаньяху назвав візит "історичною віхою на шляху до примирення"
За матеріалами - УКРІНФОРМ

"У нас попереду рідкісна можливість принести стабільність і безпеку, мир жителям цього регіону, перемігши тероризм і створивши гармонію, процвітання та мир. Але досягти цього ми зможемо тільки працюючи разом, іншого шляху немає", - заявив Трамп в аеропорту, додавши, що в ході своїх візитів в останні дні він знайшов нові приводи для надії.

Американський лідер також заявив про готовність тісно працювати з керівництвом Ізраїлю і запевнив, що США "люблять і поважають Ізраїль". Трамп також зазначив, що напередодні в ході зустрічі з лідерами мусульманського, арабського світу в Саудівській Аравії було досягнуто "історичної згоди" продовжувати співпрацю в боротьбі з тероризмом.

У свою чергу прем'єр-міністр Нетаньяху зазначив, що ніколи раніше в програму першого закордонного турне американського президента Ізраїль включено не було, і висловив побажання, щоб цей візит став "історичною віхою на шляху до примирення". Він зазначив, що Трамп в Ер-Ріяді сказав "сильну промову", закликавши до спільної боротьби з тероризмом і варварством, а це саме те, що Ізраїль робить останні 69 років.

Нетаньяху також запевнив, що Ізраїль налагодив відносини з Єгиптом і Йорданією і готовий до миру з усіма сусідами, включаючи палестинців.

Президент Рівлін також назвав візит Трампа "символом нерозривних зв'язків між двома країнами". "Ви – справжній друг Ізраїлю і єврейського народу. Світ потребує сильних США. Близький Схід потребує сильних США, Ізраїлю потрібні сильні США. Але і США потрібен сильний Ізраїль", - сказав він.

Програмою 2-денного візиту передбачені переговори американського лідера з прем'єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньяху, покладання вінка до меморіалу жертвам Голокосту "Яд ва-Шем" в Єрусалимі. Крім того, Трамп стане першим чинним президентом США, який відвідає Стіну плачу.

Дональд Трамп також проведе зустріч з главою Палестинської автономії Махмудом Аббасом.

Раніше американський президент заявляв про готовність стати посередником у мирних переговорах між Ізраїлем і Палестиною.

В Ізраїль Трамп прибув з Саудівської Аравії, де уклав збройову угоду на $110 млрд, що стало найбільшим одноразовим збройовим контрактом в історії США.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект